Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerintetek mennyire kényelmes...

Szerintetek mennyire kényelmes és tartós az ilyen fotel?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni fotelt, és ilyesmit találtam olcsón, csak nem tudom, hogy mennyire strapabíró.

Mi a véleményetek róla?

[link]



2014. júl. 26. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen van nekem fehérben. Jó tanács: Ne vedd meg, mert fél évig fogod élvezni a kényelmét, majd a pokolba kívánod, mert az ember súlya alatt (és mi nem vagyunk kövér emberek) az ülőke része majdnem a földig leülepszik. Onnantól kezdve baromi kényelmetlen beleülni, és kimászni belőle. Az olcsóbb verzió még rosszabb, mert sokkal hamarabb tönkre megy mint a drágább, minőségibb. Mi drágábbat, a jobbat vettük, de 1 évig sem bírta.
2014. júl. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Milyen fotelt ajánlanál maximum 40000-es árhatárban? Amit tényleg érdemes lenne megvenni.
2014. júl. 26. 20:11
 3/5 anonim válasza:

Nagyon kényelmes, mert rugózik. Attól egyáltalán nem kell félni, hogy esetleg eltörik.

Az ülő felület alul nincs alátámasztva mondjuk keményebb felületű fa, farost, vagy más lappal, vagy ráccsal, hanem "csak" egy feszes, viszonylag strapabíró szövettel. Ezért az ülőfelületen a szövet egy idő után a használattól megnyúlik az ember súlyától (60 kilóstól is) és kicsit behajlik (de természetesen nem szakad, mert elég erős szövésű vastag textil). Napi használat esetén (például napi egy-másfél óra üléstől, ha esetleg tévénézéshez használod) fél éven belül biztosan. Ettől még nagyon kényelmes marad, csak az ülőfelület alul kicsit behajlik, és az újhoz képest picit alacsonyabbnak érzed ettől az ülőfelületet. De ha kényelmetlennek érzed hogy mélyebben ülsz, párnával kicsit magasíthatod. Több éves, saját tapasztalat. Olyan szobában használjuk, ahol a fotel már nehezebben fér el, de az ilyen kényelmesen elfér, könnyű, és takarításkor is könnyű félretolni. Az ár is jó, és a belinkelt termék a vastagabb favázú fajta. (Vannak vékonyabb favázúak olcsóbban, de én inkább ezt választanám.)

2014. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

3. válaszoló vagyok. Az 1. válaszolóval egyetértek, hogy rendszeres használat miatt az ülés rész leülepszik és kényelmetlen lesz felkelni belőle. Ezt egy vastagabb párnával megoldottuk.


Van viszont ugyanilyen a szüleimnél, aminek az ülés alatt keresztbe fa vázak vannak, ez megtartja az ülőfelületet és megakadályozza, hogy az ülés megnyúljon, behajoljon. A képen sajnos nem látszik, hogy ez melyik fajta.


Nem akarlak rábeszélni, csak mindkét féléhez szerettem volna konkrét tapasztalatokat megosztani.

2014. júl. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából mindenképp olyan széket szeretnék, amiben naponta kényelmesen tudok tévézni, illetve olvasni. Ezért kellene egy kényelmes, és nem túl drága szék.
2014. júl. 26. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!