Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Sötét kék szekrénysorhoz...

Sötét kék szekrénysorhoz milyen falszín illik?

Figyelt kérdés

2014. szept. 8. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Én valami világos, meleg színt passzintanék hozzá, mondjuk napsárgát vagy lágyabb vaníliasárgát.


Azért függ attól is, hogy mennyire világos a helyiség, mennyire meleg, mire használatos a helyiség és mennyit tartózkodnak benne, illetve aki legtöbbet van ott, annak milyen az ízlése!


Árnyékos szobába, ami mondjuk északra néz és max délután megy be egy kis napsütés, oda semmiképp nem tennék hideg színt a falra, mondjuk világoskéket vagy világoszöldet, mert még ridegebb lenne ettől... De egy állandóan napsütésben úszó ablakokkal teli szobába jó lehet egy világoskék akár....


Fűtés szempontjából szintén az előző alapján járnék el... Ha spórolós a tulaj és alig fűt télen, akkor jobb a melegszín, mert optikailag melegebbnek érzed...


Mire használatos? Ha nappali, ahol sokat vagy, akkor fontos, hogy ne legyen irritáló színe, inkább nyugtató. De ha csak egy folyosó, közlekedő, vagy egy előszoba, akkor már lehet extrémebb. Akár egy piros fal is lehet! Viszont nappali vagy hálószoba esetén, ahol tartósan vagyok, ott nem bírnám ugyanezt...


Ízlés, esetleg lányos/fiús megközelítés? Nekem, mint írtam meleg sárga jönne be, ami vidámabb. De egy világos barna is klassz lehet fiús szoba esetén. Egy arany is valami elegáns életvitelű 40-es esetén, vagy egy fehér alapon virágmintás egy nagymama de akár egy egyetemista lány esetén...

A narancssárga is megy hozzá, de az pl nem az én ízlésemnek megfelelő már, hét érted.

És valami lágy rózsaszín is klassz lehet ha nem pasi él benne :).

2014. szept. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Vajon a mély kék színhez illene egy szürkés kékes szín? persze világosabb árnyalatban.
2014. szept. 9. 19:18
 3/3 enigmapont válasza:

sztem ugy mar tul "hideg" a szoba

en is melegebb szint ajanlanek

2014. szept. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!