Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Gesztenyéből készítettem...

Gesztenyéből készítettem dekorációt? . Valami fura nőtt rajta? .

Figyelt kérdés

Valami elkezdett benne növekedni, ilyen pókháló, vatta szerű valami vonta be.

Lehet, valahogyan előkezelni, hogy ne történjen ilyen? Azt tudom, hogy a kavicsokat, kagylókat ki kell főzni. De a termésekkel mit lehet tenni?

Szeretnék sóval, cukorral is készíteni asztaldíszt. Abba is beleköltözik valami, ha nincs lezárva és szabadon van?



2014. okt. 4. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Bepenészedett, mert nyersen, nedvesen használtad.

Ha kiszárítod napon vagy még inkább radiátoron, és utána használod, akkor nem lesz baja.

2014. okt. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor legközelebb így csinálom.

Csak nem nagyon volt mostanában nap, fűtés sincs még :S

Sütőben minimális hőfokon is lehet szárítani?

2014. okt. 5. 11:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet sütőben, de a héja miatt lassan szárad, ezért a hosszabb ideig tartó lassú szárítás az igazi.

Ha nem sürgős, akkor valami előtető alatt, vagy erkélyen, ahol nem ázik, de járja a levegő, egy hónap alatt megfelelően kiszárad. Vagy ha jó idő van, hamarabb is.

2014. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. okt. 5. 21:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Sütőben is lehet szárítani, de egyrészt az drága muri, másrészt a gesztenye hajlamos felrobbanni. A héja elég tömör, és a meleg hatására kitágul a benne zárt levegő, amitől szétdurranhat a gesztenye. Baja nem lesz tőle a sütőnek, csak azért írom le, hogy ne kapj infarktust, ha elkezd majd durrogni a sütőben.
2014. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!