Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Van értelme gaériát építeni?

Van értelme gaériát építeni?

Figyelt kérdés
Elég kicsi a szobám, így arra gondoltunk hogy egy galériaágy nem volna rossz megoldás. Azonban félek, a méretek végett. A belmagasság, ha jól tudom 250cm,nagyjából 170cm magas vagyok. Az ágy alatti részt leginkább csak ülésre használnánk. Volna értelme így galériát építeni, ha igen, milyen távolságra a plafontól?
2014. nov. 23. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Galéria vagy galériaágy?


Galériát inkább nagyobb belmagasság esetén érdem építeni.

Azt is számold, hogy a galéria+matrac vastagsága 10-20 cm, ezért vagy fent, vagy lent lesz kevés helyed,

ezért alá vagy íróasztalt vagy ülöbútort, kanapét tehetsz.

Ha kanapét teszel alá, akkor az lehet ágynak nyítható, azaz felesleges a galéria.

Ennek ellenére sok hasonló belmagasságú, még panellakásban is látni galériát, galériaágyat.


Hátrány, hogy a meleg levegő felfelé száll, ezért fent pár fokkal melegebb lesz mint lent, ami pont alvásra nem a legjobb.


Van sok más jó ötlet is a kislakásokra, praktikus pl. az épített dobogó ami alól az ágy kihúzható.

2014. nov. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2014. nov. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 csumy válasza:
Szerintem ha lesz galéria, galériaágy akkor olyan távolságra legyen, hogy a plafon lefejelése nélkül is, kényelmesen feltudj ülni.Szerintem íróasztalt kéne alá tenni, mert tanulás közben nem szoktál csak úgy felugrani (remélem)!!:)
2014. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!