Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Gáztűzhelyet le kell cseréli,...

Gáztűzhelyet le kell cseréli, ki milyet ajánl? Csak gáz, vegyes, vagy kerámia?

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:

sütőben mindenképpen jobb az elektromos, több szolgáltatást ad, jobban, pontosabban szabályozható; nem kell neki 8x-os légcsere mint a gáznak, amivel sok hő is eltávozik.

kerámia tűzhelynél, ha nem volt, akkor lehetséges, hogy a hálózatot alakítani, kell, teljesítményt kell bővíteni (6kW körüliek). de gyorsan jól fűt, jó a hatásfoka, drágább a gáznál.

gáztűzhely volt eddig, akkor olcsóbb a megtartása, maiaknak elektromos gyújtásuk van, jól, gyorsan szábályozható

2014. dec. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk gáz van, elektromos sütővel, teljesen jó! ha befér, vegyetek olyat, ami nem 50, hanem 60cm széles! Érdemes, a nagyobb lábosoknál sokat számít az a 10 cm.
2014. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekünk is vegyes van,szélesebb (60), és sokkal jobb, kényelmesebb.
2014. dec. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A JÓ TIPPEKET.
2014. dec. 31. 14:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Gáz felül, alul villany. Ha felül is villanyt akarsz, azt nem biztos, hogy bírja az elektromos rendszered, bár nem tudom mikori a ház amiben laksz stb.


Meg villanyból amúgy is indukciósat szabad csak, a vasmagos, meg a kerámia sokkal kevésbé hatékony és veszélyesebb is, mert nagyon sokáig forró a főzés végeztével is stb. Ha minden adott a beszereléséhez, akkor az indukciós szerintem még a gáznál is jobb!

2014. dec. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
46%
Nekünk is felül gáz alul elektromos (zanussi) semmi baja már 2001 óta. Jobb mint a gázos de ez sem süt egyenletesen, csak egyenletesebben! Viszont zabálja az áramot mert 2kw/órás! A következő csak gázos lesz lent is fent is, mert amennyivel többe kerül a használata annyival nem ér többet :)
2015. jan. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
kerámia. annál jobb szerintem nincs. nekem is olyan van és soha nem volt vele probléma.
2015. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A következő csak gázos lesz lent is fent is, mert amennyivel többe kerül a használata annyival nem ér többet :)"


Majd meglátjuk melyik az olcsóbb. Én alul-felül gázostól szabadultam meg egy év után, mert mikor 3 és fél órán át kell sütni egy tepsi csirkecombot, akkor nem hogy nem olcsóbb, mint a villany, de nem is lesz olyan jó, meg az idő is pénz ugye.

2015. jan. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

KEDVESEK! ÁLLJUNK MEG EGY SZÓRA!

Kijött egy VADIÚJ rendelet, ennek értelmében új gáztűzhelyt/főzőlapot csak akkor lehet beépíteni, ha

- a páraelszívó a lakáson KÍVÜLRE van kivezetve

- a páraelszívó és a gáztűzhely KÖZÉ a gázcsőbe beépítenek egy érzékelőt, ami akkor engedi a gázkészüléket bekapcsolni, HA AZ ELSZÍVÓ MÁR MŰKÖDIK. Ez akkora költség, hogy nem éri meg gáztűzhelyet venni, pedig én is azt szeretem jobban.

Tudomásom szerint - ha már régóta van ilyen tűzhelyed, akkor nem kell beszereltetni a jogfolytonosság miatt, (de nézzetek utána), de mihelyst lecseréled, kalkuláld be ezt a költséget is.

Ha most az jutott eszedbe, hogy majd "okosba" megoldod, akkor számolj az alábbiakkal:

- hanem teszed és valami baj történik - esetleg mehetsz a dutyiba és a biztosító sem fog fizetni.

- kérdezz rá a garanciára, mert lehet, hogy szabálytalan (azaz nem az új szabályoknak megfelelő) bekötés esetén nem nyúlnak hozzá a meghibásodott cucchoz és a további garanciát is elveszítheted

- ha bármi miatt ki kell hívni gázszerelőt, gázműveket, jó sok bírságot is a nyakadba varrhatnak, plusz köteleznek a szabályos bekötésre. (és a megfelelő páraelszívó megvásárlására, ha nem ilyened van. Az már csak hab a tortán, hogy addig nem főzhetsz gázon, amíg ez az eljárás le nem zajlik, plusz a mesterek többszöri kiszállásáért is fizetsz. Azt nem tudom, hogy külön gáztervet is kérnek-e hozzá (azaz - hol megy a gázvezeték a tűzhelyedig, mert padlóba, falba nem vésheted bele), MINDENKÉPPEN KÉRDEZZ MEG EGY GÁZSZERELŐT, mielőtt készüléket vennél, s ha építkezni, felújítani kezdesz, akkor is tartsd ezeket észben.


Ne engem szidjatok a fentiek miatt :) Valahol jogos a közös biztonságunk miatt, csak fáj kifizetni ennyi mindent.


Zámborszky Éva tervező lakberendező

2015. jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

KIEGÉSZÍTÉS: nekem a gázfőzőlap - légkeveréses sütő kombó a kedvencem, de rá kell majd szokni az elektromos főzőlapra, félindukciósat akarok: a négy főzőlapból kettő indukciós, kettő "hagyományos" elektromos, de lehet, hogy "Dominót" veszek, mert abból sokkal többféle variáció közül lehet választani.

Zámborszky Éva

2015. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!