Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Drapériát vagy sima sötétítőt...

Drapériát vagy sima sötétítőt csináltatnátok?

Figyelt kérdés
Függönyt szeretnék majd váltani, most csak fehér van fennt és a redőnyt húzzuk le mindig viszont nekem nagyon tetszik a sötétítő meg a drapéria is. Nektek hogy tetszik jobban?
2015. márc. 4. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem egészen érthető a kérdés. Mármint tudtommal (és most a google szerint) minden vastagabb anyagot szoktak drapériának hívni, így minden sötétítő függöny drapéria... A "fehér" meg gondolom a fényáteresztő függöny...?

Egyébként meg választástól, szobától, ablaktól, használattól függ. A sötétítő függöny biztos elegánsabb egy műanyag redőnynél, nagyíthatja és hangsúlyozhatja az ablakot és a kilátást, ha túllóg a karnis széltében és a függöny földig ér. Használata lehet halkabb és hangosabb is a redőnynél, anyagtól függően valószínűleg kicsit több fényt enged be, ami hangulatos. Praktikusság szempontjából macerásabb, mert mosni kell és porozódik. Ha az ablak alatt van a fűtés, akkor nem szerencsés, ha hozzáér, ugyanakkor hőszigetelő.

Én személy szerint szeretem a textíliákat, így a függönyöket is szívesen nézegetem, bár nekünk nincs sötétítőnk épp :) Főleg a natúr vászon hatású vagy a klasszikus mintásak (romantikus, barokk, népies hímzett, modern organikus) tetszenek. Viszont a bársony, zseníllia és csillogós (gyöngyös, fémszálas) változatok általában nem tetszenek.

2015. márc. 5. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát igazából az a kérdés, hogy sötétítőm legyen díszítésként vagy drapériám ami nálam azt jelenti, hogy két oldalt oldalsál meg felül is színtén a redőzött anyag.

Abszolút nem giccsesre gondoltam én se. Krém, vajszín, stílusosan megvarrva.

Az a baj, ismerőseim körében sehol nincs de lehet csak az ára miatt mert nem elég drága maga a fehér függöny ezt a drapéria még csak emeli árban is.

2015. márc. 5. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!