Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit tudtok az IKEA-ban a...

Mit tudtok az IKEA-ban a növények fölött levő lila színű lámpákról?

Figyelt kérdés

Kérdezgettem az egyik eladót, de csak annyit tudott mondani, hogy külön rendelték a növények számára és náluk nem kapható.


Engem érdekelne a típusa, mennyibe kerül, hol lehet ilyet kapni és tényleg jó-e a növényeknek. Például palántázáshoz.


2015. ápr. 29. 07:59
 1/3 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A fénye hasonló, de ez nem dobozolt LED, hanem egy közönséges kompakt fénycső.
2015. máj. 4. 08:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek kimondottan a növények fényigényéhez kialakított speckó fényforrások. Hogy az IKEA-ban pontosan milyet használnak, azt nem tudom, de én kimondottan palántákhoz innen vettem:


[link]


Azért utána kell számolni kicsit, hogy mennyi fény kell az adott palántának (növényfüggő is lehet), mert ha nincs elég fény, akkor a palánta megnyúlik.


Nézd meg a fénycsöveknél is, ott is van növényvilágító lámpa.


Hozzá kell tenni, hogy a megvilágított palántázás nem túl olcsó, tehát inkább hobbyként érheti meg, de pénzügyileg semmiképp. Külföldi oldalakon vannak jobb leírások, főleg kender termesztéssel kapcsolatban, amit nálunk ugyan törvény tilt, de más növényekre is alkalmazhatóak az ott olvasottak.

2015. nov. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!