Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miért alszik el az őrláng FÉG...

Józan Paraszt kérdése:

Miért alszik el az őrláng FÉG átfolyós vízmelegítőn működés közben?

Figyelt kérdés

probléma a következő:Az őrláng alapból nem alszik ki,hanem,ha bekapcsol,azaz megnyitjuk a meleg vizet,jól begyullad,majd közbe az őrláng kialszik,így kikapcsol működés közbe,mert a termoelemet nem melegíti semmi.

A fúvókát kitakarítottam,rom poros volt,a termoelemet lecsiszoltam tisztára,mégis rossz,működés közbe szépen kihuny.Nem jövök rá a gondra.



2015. máj. 21. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Az őrláng trükkös megoldással keletkezik a két (szétszerelhető) csődarabból álló vezeték végén. Magához a gázvezetékhez egy alsó csődarab van illesztve, amelynek vége egy rendkívül szűk lyuk, ez szokott eldugulni a bejövő gázban levő szennyeződéstől. Le kell szerelni a felső csődarabot, az alsónak a szűk kifúvó nyílását pedig egy sodrott rézvezeték egyik szálának segítségével átjárhatóvá kell tenni. Az őrlángot szolgáltat csődarab az alsó fúvókából érkező gáz által a környezeti levegőt szívja be a két csődarab illesztési helyénél és ragadja magával a benne levő apró szennyeződésekkel együtt és ezek tömítik el a felső csődarabot.
2015. máj. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha nem fúvóka, akkor a lángterelő résznél én az oldalsó lemezeket szoktam derékszögbe behajtani, mert idővel kinyílnak. így belobbanáskor egyszerűen kevés lesz a láng, ami a hőelemhez ér, és nem a magja melegíti. nálam 2 évente szokott ilyen lenni.újabb fégem van. a régebbin nem tudom milyen a lángterelő alakja, de próbáld kissé szűkíteni, hátha csak szétnyílt és nagy felületen ég a lán, amit a belobbanás működése elmozgat.
2015. máj. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A felső cső amiből az őrláng jön az full tiszta,magába nem alszik el az őrláng,csak akkor mikor a meleg víz bekapcsolja a melegítő lángot,olyankor szép lassan eltűnik az őrláng.
2015. máj. 23. 15:11
 4/6 anonim ***** válasza:
tisztíttasd ki gázszerelővel, az jobban szétszedi
2015. máj. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ok,remélem jó lesz.
2015. máj. 24. 14:45
 6/6 ToTTy81 válasza:
Nekem is hasonló esetem volt egy Beretta Indrabango típussal. Az őrláng égett, amikor megnyitottuk a melegvizet, be is lobbant, majd változó időközönként (20 mp-2 percig) működés közben kikapcsolt. Szerelő többszöri időpontra sem ért ide, nem győztem várni, fogtam elolvastam a kézikönyvet, amiben meg is volt a válasz. Rossz szellőzés. A kéménykivezetésnél van egy kimenő füst-mérő vagy mi, ami ha nincs megfelelő huzat, leblokkol. Kéményt kipucoltam és már ment is. ... másik eset ismerősnél ugyanez volt a helyzet egy több napig tartó esős idő után, amikor nem használták 1-2 hétig. Hazajöttek, bekapcsolták és a helyzet az, ami nálam volt. Ott is megcsináltam ugyanezt, annyi különbséggel, hogy ott beázott a kémény is és előbb azt ki kellett még szárítani.
2015. dec. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!