Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A lakásban (az idő 99 százalék...

A lakásban (az idő 99 százalékában) max.2 fő lakik (de főleg 1). Hány literes bojlert szereltessek fel? (Eddig nem is volt).

Figyelt kérdés
Fűtési időszakban a kályhán mindig van egy fazék vízzel (mosogatás, egyéb cél). A bojlert lényegében csak tusolásra használom(juk) majd.
2015. júl. 27. 07:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

50-80 liter

Mind a kettővel lehet játszani, hogy ha nem használják el, akkor alacsonyabbra venni, ha el-elfogy, akkor melegebbre.


Ha a lakás nagyobb, és idővel várható gyerek, akkor inkább 80 literes.

2015. júl. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nem írtad milyen bojlerra gondoltál.

vedd számításba, hogy a fogyasztott meleg helyébe azonnal hideg kerül, és az hűti a meleg vizet, és egy villanybojler elég lassan melegíti fel.

ha nem szükséges sok meleg víz, lehet alacsonyabbra venni a fűtést, vagy csak zuhanyzás előtt 3 órával bekapcsolni. én inkább a 80 asra szavaznék, ne kelljen 2-3 év múlva cserélni.

2015. júl. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!
2015. júl. 27. 09:06
 4/12 A kérdező kommentje:
#2 - Hogy érted azt, hogy milyen bojlerre gondoltam, Hát én egyszerűen csak villanybojlerre. Még annyit tudok, hogy most lesz nálam vill. kapacitásbővítés (10 A - ról 32 A -ra), és ezzel együtt bojlert is szereltetek fel , ami külön vezérelt áramról megy (ami aszem éjjel csak kb fele olyan drága, mint a nappali áram).
2015. júl. 27. 09:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
úgy érti, hogy van gázos is
2015. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi - ja, akkor most már értem
2015. júl. 27. 11:49
 7/12 anonim ***** válasza:
az éjszakai áram nem konkrétan éjszaka van, hanem a nap folyamán többször bekapcsolják, amikor kisebb a napi átlagfogyasztás és így tevődik össze az előírt mennyiség, de olcsóbb.
2015. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!
2015. júl. 27. 18:00
 9/12 tothp ***** válasza:
Hát én a bojleromat levettem vezéreltről. Inkább bekapcsolom néhány órával azelőtt, hogy kell. A napi mosogatás, pancsolás az előző esti felfűtéssel vidáman megy. A vezérelt pont akkor kezd el fűteni, mikor nekem már késő. ráadásul nappal is bekapcsol, amikor meg tök fölösleges. Árban sem a fele. Annál több. Szerintem egy fillérrel sem több a villanyszámlám így.
2015. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 - nagyon köszi az ötletet, érdemes lesz nekem is meggondolnom
2015. aug. 20. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!