Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Adott egy teljesen "lecsupaszí...

Adott egy teljesen "lecsupaszított" panel lakás?

Figyelt kérdés

Milyen szín kombinációkat használnátok, ha az alábbi színek jöhetnek szóba?

fehér, szürke, narancs, barna, bézs, zöld, citrom, lila

(3, max. 4 színben gondolkodnék)

Hova milyen színt raknátok? (padló, fal, konyha, szoba, bútor, fsz)



2015. szept. 4. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Nálam hasonló színek vannak. A konyha "shrek-zöld", a konyhabútor világos és sötét szürke fényes felülettel, mert kicsi a konyha.

A nappali palástfű zöld világos, inkább fehér bútorokkal. A háló lilás-bordó, de túl sötét színben. Mindegyik helyiségben megbontottam a színeket az egyik falon hasonló színkombinációjú tapétákkal.

2015. szept. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
jav: "nem túl sötét"
2015. szept. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sokat számít, milyen a lakás, mekkora, mennyi fényt kap.

Egy apró, sötét kuckót nem tudok elképzelni pl. lilában.

Fehérrel nem nagyon lehet mellélőni, de azt kombinálni kell élénk színekkel, kisebb felületeken bármi jöhet mellé.

A szürke elegáns, de túl komoly. A bézs szinte bárhol jó választás, de unalmas lehet.

A napsárga szó szerint napsütött hangulatúvá teszi a lakást, lehet az árnyalatok közt váltogatni, egy-egy falon akár narancs is jöhet, de a plafont mindenképp jobb fehérre hagyni.

A zöld vidám, de kevesen szeretik.

Legjobban a kiegészítőkkel lehet játszani, függönyök, szőnyegek, párnák lehetnek élénk színűek, legjobb, ha kombináltak.

2015. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
láttam szürke citromsárga előszobát az nagyon jól mutat
2015. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, attól függ milyen bútoraitok vannak hozzá.


Én a lilát, zöldet személy szerint mellőzném (nem kedvelem őket szimplán), és a következők közül válogatnék:

fehér-szürke-bézs-citrom-barna

fehér-szürke-bézs-narancs-citrom

fehér-szürke-bézs-narancs-barna


Valahogy így:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! A 3-as jol leirta az èrzèseimet a szinekkel kapcsolatban.

Annyit irnék hozzá,hogy a lilának világos árnyalatára gondoltam ám....

Köszönöm a sok linket,szabad kezem van,hisz bútor sincs :-)

2015. szept. 4. 22:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem amúgy semmi nem túl komoly vagy túl napos vagy túl akármilyen - minden a kiegészítőkön múlik. Egy puha, süppedős kanapé, gyapjúszőnyeg egy szigorú szürke falat enyhít. Ahogy az egyenetlen, régi fabútorok is. Ha viszont modern, egyenes, magasfényű bútorokkal kombináljuk akkor igen - túl rideg lesz. És így tovább. Az összhangra kell odafigyelni. Alapvetően mindegyik falszín jó, minden máson múlik, hogy valóban azt a hatást kelti-e majd, amit szeretnél.
2015. szept. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ilyesmi?

[link]

2015. szept. 4. 22:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez pont túl merev... minden annyira szabályos, kemény, semmi személyiség, semmi hangulat...
2015. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!