Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Transzformátor okozta zaj a...

Mrc2000 kérdése:

Transzformátor okozta zaj a házunkban. Hogyan lehet ezt megszüntetni?

Figyelt kérdés
Nem rég vettünk egy házat Siófokon,és utólag derült ki,hogy az én szobámban valami búgás van (50 HZ)Körülnéztem a ház körül és látom,hogy a PARK CENTER transzformátora búg.. Mit lehet ilyenkor tenni? csukott ablaknál is behallatszik,létezik valamilyen hangszigetelő anyag? Vagy egyéb ötlet? Válaszokat előre is Köszönöm! :)

#alvás #búgás #zaj #transzformátor #Siófok #parkcenter #hangszigetelés otthon
2015. okt. 2. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó nyílászáró a maximum. Sajnos az 50 Hz elég jól átmegy.
2015. okt. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is, van egy zajvédelmi rendelet, ahol le van írva, hogy a transzformátorból mekkora zajterhelés juthat a lakóépületre. Szerintem most ez a hatályos, de utána tudsz nézni:


[link]


Ha ez nálatok a megengedettnél több, akkor nem a te dolgod szigetelést kialakítani, hanem annak, aki a transzformátor tulajdonosa/üzemeltetője. Természetesen ezt nem a te házadon kell kialakítania, hanem a trafóház hangszigetelésével, vagy hangszigetelő fal felállításával. Az érdekes, hogy a hatóság hogyan engedélyezte a transzformátor létesítését, mivel az engedélyezéshez be kell nyújtani egy műszaki tervet, amiben le kell méretezni a transzformátor zajhatását a környező épületekre, hogy ez megfeleljen az előírt értékeknek. Persze, az is lehet, hogy a házatok a transzformátor létesítése után épült.


Ha a zajhatás mértéke kisebb, mint a rendeletben előírt határérték, akkor jogilag nem tehetsz semmit. Akkor marad valami hangszigetelési megoldás keresése.

2015. okt. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor utána nézek ennek a rendeletnek,a megengedett értéknek!
2015. okt. 3. 07:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Füldugó:)

A transzformátor üzemeltetőjét kell megkeresni. A zaj lehet a trafó belső szerelési hibájának a jele is. Laza tekercs, vagy lemez esetén ez nagyon erős is lehet. Sok régebbi emeletes ház alagsorában van transzformátor állomás, és nem zavarja a lakókat normál üzem esetén. Üdv

2015. okt. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, utánanéztél? Tapasztalatból tudom, hogy a rendelet szerint még megengedett érték zavarhat embereket, sajnos.
2015. nov. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!