Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miért teszik a lapos Tv-ket...

Miért teszik a lapos Tv-ket mindig olyan alacsonyra?

Figyelt kérdés

Régen a Tv-t csípőmagasság fölé tették, de most nem lehet Tv állványt látni, ami nem térd körüli magasságú. Így jobb a kép a látási szög miatt?

Mi most akarunk Tv-t+állványt venni, de a kutya miatt is jobb lenne a magasabb és értetlenül állunk a kínálat felett.



2015. okt. 22. 01:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tv állványt is lehet csináltatni, így a méreteit te szabod meg. De ne a kutya miatt tedd magasra, hanem olyan magasan legyen hogy ahonnan nézed te jól lásd, szembe legyen, ne kelljen felfelé nézned mert az igen kényelmetlen, lefelé még mindig jobb... nekem a tv állványom térdig sem ér, mivel én a földről nézem a tv-t.
2015. okt. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Nekem egyenesen a földön van a TV, és a s a barátnőmnél is:)

Úgyis mindig fekve nézzük :)

2015. okt. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a trend, én akvárium tartó szekrényt vettem tv állványnak, ajánlom figyelmedbe.
2015. okt. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem kényelmesebb ha a szemmagasságtól kicsit lejjebb van, akár ülve akár akárhogy nézzük. Még a földön is okés. Kivétel ha oda kell tenni a dvd lejátszót, akkor jobb egy alacsony tv szekrény.
2015. okt. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy hagyományos formájú kanapén 100-110 cm lesz a TVnézős szemmagasságod. A mostanában divatos hosszú ülőlapos, rendes támla nélkülieknél ez még lejjebb van.. ha meg elfekszel, akkr kb 60 cm lesz.


Egy 50" TV képe 62 cm magas, erre kb 10 cm rájön a láb és a keret miatt. Tehát a szemmagasság-40cm kb a kényelmes polcmagasság, ha pár cmrel lejjebb van, az még ok.

De a laposTV árához képest elég könnyű akár csak valamivel a sarkába beleakadva leborítani. Jobban jársz egy fali konzollal, az később állítható is :)

2015. okt. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szóval lényegében csak és kizárólag a kényelmes nézés miatt teszik ilyen alacsonyra, semmi jobb képminőség (lásd laptop rossz szögből nézve) nincs a dologban?


Tudom, hogy lehet csináltatni magasabbat vagy venni akvárium polcot stb., a kérdés a miért volt. A kutya meg azért volt fontos (nem bántja meg ilyen), mert ha beül a néző és a tv közé, akkor jó lenne ha nem takarná ki az egész képet (ő nem bokáig érő fajta :) és imád ott lenni ahol mi ).

2015. okt. 26. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!