Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Konyhai páraelszívó elvezető...

Konyhai páraelszívó elvezető csöve maximum milyen hosszú lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Konyhai páraelszívó kialakításával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.


Az én konyhámba egy CATA TF-6600 típusú páraelszívót választottunk és vásároltunk, de még nem került beépítésre, mivel a konyha kialakítása folyamatban van. A készülék légszállítási értékei 1595 / 1140 / 600 m3/h.

Több oldalon is írták, hogy lehetőség szerint semmi esetre se legyen hosszabb külső kivezetés esetén a kivezetés 4 méternél. Sajnos a konyhám nagyon kicsi alapterületű (8,5 nm, 4 m belmagassággal), viszont a konyhapult a szabad fallal szemben lévő oldalra kerülhetett csak. A kivezetést két módon lehetne megcsinálni, vagy 1 db 90 fokos könyökkel és kb. 3,7 m csővel, vagy egy hosszabb úton, 2 db 90 fokos könyökkel és összesen 6,7 m csővel.


Ha jól számoltam, akkor ez a légszállítási teljesítményét durván 50%-kal rontaná (10% / plusz könyök és 10% /plusz 1 méter), azonban mivel az egész konyha légtere 34 m3, még a legkisebb fokozaton is kb. 300 m3/h teljesítményt tudna leadni.


Szerintetek van értelme így kialakítani a rendszert, vagy semmiképpen sem ajánljátok? Válasszak egy erősebb teljesítményű készüléket? Ugyan a rövidebb elvezetés is kivitelezhető technikailag, de a konyha megjelenését igen jelentősen rontaná (mivel a kültér felé eső falon felül fut vízszintesen a kazán kéménye, alatta pedig a falba vésett fűtéscsövek, majdnem 50 cm-rel a menyezett alatt kéne elvezetni kereszetben a párelszívó csövet...)


Nagyon köszönöm a tanácsaitokat!!



2015. okt. 30. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Itt 2 könyökkel van megoldva, és összesen kb. 4 méter lehet a cső. Ha olyan hosszú a csöved, nem ártana bele egy ventilátor.
2015. okt. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:
Látni kéne hogy van de gipszkarton burkolást lehetne neki csinálni. Ha a mennyezet alatt futna fél méterrel az is lehetne jól megoldva de akkor én úgy nézném meg, hogy egész a mennyzetig lenne gipszkartonozva és nem csak alatta a cső. Így egy falszerkezet lenne dobozszerű hatás helyett. Vagy még jobb lenne ha a kialakítás engedi fali szekrények fölött vezetni az eltakarná.
2015. okt. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:
A teljesítmény rovására én semmit se csinálnék.
2015. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!