Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Most vettem kádtöltő csaptelep...

Hpista81 kérdése:

Most vettem kádtöltő csaptelepet és a zuhanyváltó visszaugrik ha meleg vízzel akarok zuhanyozni. Ez konstrukciós hiba? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2015. nov. 28. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában ezek akkor ugranak vissza, ha alacsonyabb a nyomás a kelleténél. Próbáld meg jobban megnyitni a csapot, hogy nagyobb nyomás jusson csapba/zuhanyba. Ha nagy nyomásnál is visszaugrik, akkor baj van.
2015. nov. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TappancsMancs ***** válasza:
Ahogy az 1es mondja.
2015. nov. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hogy tudom növelni a nyomást a melegvíz esetében? elektromos bojlerből jön, kb 1méter a szintkülönbség. szűkebb cső segíthet?
2015. nov. 28. 13:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Jobban meg kell nyitni a csapot, hogy erősebb sugárban jöjjön a víz.

Nem tudom milyen a rendszeretek, nálam ennyire egyszerű a megoldás. Mondjuk nekem két csaposom van, a meleg és a hideg variálásával simán megoldható.

A szüleimnél karos csap van, náluk is simán működik, pedig egy szint különbség van a bojler és a fürdő között. Nem ugrik vissza.

2015. nov. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát totál meg van már nyitva a csap... az előző csaptelepnél nem volt ilyen gond
2015. nov. 28. 15:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Vedd le a csap végéről a szűrőt,talán tele van rozsdával.
2015. nov. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás lehet, ha a bojlert feltekered 60°C-ra és adagolsz a csapnál hozzá hideg vizet is. Ekkor nagyobb lesz a nyomás, ha a bojleres ágon valamiért kicsi...
2015. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:
Ha csak hideg víznél jól kiengedve nincs ez a gond akkor a csaptelepnek nincs baja. Bojlerhez nem értek de onnan jöhet kisebb nyomáson. Nézd meg ha ugyanarról a bojlerről megy máshova is ott van e különbség a víznyomásban hideg meleg között külön külön. Ha mosdónál is gyengébb a meleg víz ott a bibi. Ha mégsem akkor lehetne a kádtöltőben is csak ritka eset. Akkor gariban vissza, lehet a betét meleg vizes részén hiba. Meg nézz meg minden vízelzáró csapot hátha van valahol ahol nincs teljesen kitekerve (fali részen, kívül).
2015. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha kicsi a nyomás a meleg ágon az általában vízköves bojlerre utal.

Azokat legalább 2 évente illik tisztítani!

2015. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!