Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Festetni, vagy tapétáztatni...

Festetni, vagy tapétáztatni érdemesebb és praktikusabb?

Figyelt kérdés
2008. szept. 13. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a festés híve vagyok, de tény, hogy a fal minőségétől is függ, hogy melyiket érdemesebb.
2008. szept. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha egyszínű falat akarsz, akkor festetni jóval olcsóbb és egyszerűbb.

Én a tapétázás híve vagyok, némi szolid mintával, mert így kisebb kenődések nem olyan feltűnőek, pl. gyerek piszkos kézzel hozzányúl, lecsapok egy szúnyogot... Ezt mondjuk egy borotvapengével le is lehet vakarni a tapétáról. Meg hát jobban mutat.

Ha nem sima a fal, pl. régi vályogházban, akkor csak festeni érdemes.

2008. szept. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a festés, főleg, ha egyszínű, akkor minden hibát fokozottan kihoz, amit a falon hagytál. a tapéta nem ennyire kényes, gyorsabb, egyszerűbb.
2008. szept. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rokonok azt csinálták, hogy fehét fűrészporos tapétát tettek a falra, és azt festették le. Szerintem szép lett.
2008. szept. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Alapvetően a festés egészségesebb, de csak a természetes, nem műanyag festékek, vagyis pl. a meszelés (nem tudom, más hasonló természetes festék van-e) - a meszet szintén lehet bármilyen színűre színezni. Különösen fontos ez, ha allergiás, asztmás van a családban.
2008. szept. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előbbihez tenném még hozzá: azért fontos természetes alapanyagokat tenni a falra, hogy a fal lélegezhessen (műnyag festék alatt pl. nem tud, de gondolom, a tapétaragasztó sem a legtermészetesebb anyag), ne penészedjen, mert arra sok ember allergiás. A mész nem hagyja előjönni a penészt, még akkor sem, ha párás a helyiség levegője.
2008. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi családiházban meszeltünk.A gyerekek kicsik voltak,és ha maszatos lett a fal,az alsó kb.1m-t esetleg harmonizáló sötétebb színre lemeszeltük.Nem kellett az egészet.Tulajdonképpen felújítva,frissítve is lett.Most panelban lakom,és lemosható tapéta van,amit szintén hasznosnak találok.
2008. szept. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
festetni én festö vagyok és utolagos javitás során sokkal joban jársz ha festve van!!!!munkát válalok!!!!!!!!!!!
2008. szept. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!