Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miért ilyen nehéz választani...

Miért ilyen nehéz választani jó hűtőt, mosógépet, mosogatógépet?

Figyelt kérdés
Már hetek óta bogarászom a netet véleményeket olvasva, és ha véletlen valamelyikkel megállapodnék, akkor persze hogy utána valaki megcáfolja hogy nem jó. Pl. kinéztem egy Indesit mosógépet, jó értékelésekkel, erre utána valaki írja, hogy bármit csak Indesitet ne. Hogy lehet így választani? Őrjítő a választék, pedig a büdzsém által is be van határolva minden. Max. 100.000 Ft-ot tudok mindegyikre külön-külön szánni..
2016. febr. 21. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert az ember számára a hozzáférhető információk azonos rangúak, nem tudja megítélni a valóságtartalmukat. Valójában, ha az ember tudja, hogy milyen igényei vannak, akkor nem olyan nehéz választani.Persze nem látunk bele a gépek belsejébe, nem tudjuk, hogy milyen anyagokból épül fel és mik a gyenge pontok. Bármit lehet választani, aztán majd a gyakorlatban kiderül, hogy mi a gyenge pontja. Ha ez a használatot nem befolyásolja, vagy kiküszöbölhető, vagy engedünk a vele szemben támasztott működési követelményekből, akkor el lehet vele lenni. Én interneten vettem egy ágaprítót, mert annyira olcsó volt, hogy éppen belefért az általam felállított forintkeretbe. 4 óra működés után megadta magát. Kicserélték. A második gépnek a kerekei leestek a második használatkor. Kétségbe nem estem, visszaszereltem máshogy. Aztán eltört egy műanyag kelléke, de nem tudtak még a garanciális idő belül sem újat adni hozzá. Sebaj, vagyok annyira "barkács", hogy csináltam hozzá. Utoljára egy biztonsági kapcsoló beesett a gépházba, mert rezgés-működés közben letekeredett és elveszett egy anyacsavar, ami rögzítette. Szerencsére a szervíz adott egyet (egy másik ott levő gépről), amit aztán még ragasztóval is megerősítettem leesés ellen. Közben meg olvasom róla az ötcsillagos felhasználói véleményeket (amelyek valóságtartalmában most már erősen kételkedem). A gép ára időközben 50%-kal magasabb lett...., pedig az eredeti árát sem igen érte meg.
2016. febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Hűtőből hazai gyártásit válassz .Hogy neve más lett,ne tévesszen meg .A mosógépet meg ki kell fogni .Ha ledolgozta az üzem óráját ,úgy is ki kell dobni .Rég volt az,hogy a hajdú,meg a mini-mat 30 évig is hibátlanul dolgozzon .

Fogyasztói társadalmat élünk,mint nyugaton .

2016. febr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!