Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a Konyhaszakértővel? Érdemes velük végeztetni a konyhafelújítást?

Figyelt kérdés
Szeretnénk felújítani a konyhánkát, és gondoltuk, megkeressük ezt a cégét, de a honlapjukon csak szebbnél szebb konyhák vannak, és persze pozitív visszajelzések, arra vonatkozóan semmi infó, hogy hozzávetőleg mennyibe kerülne velük egy ilyen felújítás, illetve mennyire rugalmasak, mennyire ragaszkodnak a saját mesterembereikhez, mennyire szólhatok bele én, hogy pl. milyen márkájú sütőt szeretnék vagy milyen anyagú konyhapultot. Köszönöm előre is a válaszokat!

2016. márc. 28. 17:49
 1/5 TappancsMancs ***** válasza:
55%

Ha értik a dolgukat akkor a (és bármilyen) szakemberek nagyon javasolhatóak. Főként egy konyhánál nagyon sok dolog beleszól hogy miből mire fogja futni és alternatívák és stb. Egy példa: mennyi és milyen ételt kell tárolni? Mennyi a szokásos tészta liszt olaj konzerv stb? Van akinél egy elfér egy 50 cm-es kocka méretében, van akinél kell egy teljes álló szekrény. Bár sok mindent az emberek jól ki tudnak találni de jó szakértő jól jön. Vannak nagyon praktikus megoldások, ismeri mi vált be, ismeri a bútor szerelvényeket és ilyenek.


Az árra rá kell kérdezni. Persze ez nehezem megmondható előre, mert az egyik bútorlap akár 2x 3x annyiba is kerülhet mint egy másik, és szerelvények is ilyenek. Nyilván a méretek és minden egyéb is beleszól. Szóval árat egy előzetes megbeszéléssel, felméréssel már lehet nagyolni. Annyit biztos hogy kijön e 1mill.-ból vagy biztos eléri 2m-ót.


Az embereik biztos megvannak mert ez ilyen, csapatban dolgoznak. Most gondold el ha te hívnál valakit az hol illik a képbe? Egy kivétel ha vállalnak kizárólag tervezést és átadják a pontos terveket, de ezt kétlem. Szóval megtervezik megbeszélések alapján, ki is mennek felmérik, elmondod mit hova szeretnél, elmondja ő is, stb. Nem is fél óra egy ilyen.


Bel bármit beleszólhatsz, de lehet elmondja az neked miért lenne praktikátlan vagy tud olcsóbb megoldást. A munkalapot (pult) te választod, és mintákból az összes anyagot de azt ott náluk tudod. Munkalap is van olcsó közepes drága, bármi, kőfélék is és stb. De ezt meg neked kell látnod hiába mondaná de úgy is behívna választani. Sütőt is te választod, ha van nekik kínálatuk azt is lehet, de megveheted (így szokták) magad bárhol. Arra ügyelj hogy még ha van a neten méret egy sütőről, akkor is előbb vedd meg és mérjék le ők maguk a beépítési méreteket. Van néha gubanc ebből bár ritka, hogy más szerelési méretekkel dolgoznak és be se fér vagy mozog benne.


Amúgy az embereikhez nem "ragaszkodnak" ahogy kifejezted, hanem ez így szokott menni. De jobb is így mert összeszoknak.

2016. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ezeket az általánosságokat magam is tudom.

Továbbra is arra lennék kíváncsi inkább, hogy van-e valakinek konkrét tapasztalata a fent említett céggel (a Konyhaszakértővel) kapcsolatban.

2016. ápr. 1. 01:18
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
0%

"Ezeket az általánosságokat magam is tudom."


Akkor miért kérdezted meg? Szerintem nem nagyon van olyan cég aki ne saját csapattal dolgozna? Stb. Bocsi de enyhén szólva csacskaságokat kérdeztél, még hogy tudod, és hogy beleszólhatsz e a sütőválasztásba. Szerintem gőzöd se volt róla. :P


"van-e valakinek konkrét tapasztalata a fent említett céggel"


Név nélkül ez lottó. Vagy találós kérdés?

2016. ápr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ott a cég neve, kétszer is leírtam. A kérdésben és a válaszodra adott hozzászólásomban is szerepel: Konyhaszakértő. Így hivják őket, nem véletlenül írtam mindkét esetben nagy K-val a szót.


Azóta más forrásból sikerült megtudnom a kérdéseimre a választ. Kiderült, hogy a cég nagyon rugalmas, semmit sem erőltetnek, és a tervezés után akár magam is elvégeztethetem a kivitelezést, azzal, akivel én szeretném.

2016. ápr. 2. 21:39
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül nem került sor a konyha felújítására, így nincs saját tapasztalatom a Konyhaszakértővel.
2017. júl. 15. 18:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!