Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan neveznétek a térinforma...

Hogyan neveznétek a térinformatikai térképet egy épületre vonatkoztatva?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a térinformatikai térkép nagyjából arról szól, hogy valamilyen információt valamilyen helyhez kötünk. Pl hogy hol található fodrász egy adott településen, vagy hogy hol mekkora az átlagkereset, az ingatlanár, az átlag IQ, és így tovább.


Épületre vetítve nekem konkrétan azt kell leírnom, hogy melyik szobában milyen készülékek vannak, vagy milyen tevékenység folyik. Ezt megtehetném alaprajzzal is, de az sokkal nehezebben módosítható, mint a szöveg. Két dologgal vagyok bajban ezzel kapcsolatban:


- Mi legyen az alcím? A "Térinformatika" elég furán hangzik, ha csak két szobáról beszélünk.

- Hogyan írjam le, hogy a szoba melyik pontjáról beszélek. Azt hiszem déli fekvésűek az ablakok, szóval arra gondoltam, hogy égtájakat használok, pl a középső asztal északi végében van ez és ez. Van ennél esetleg jobb megoldás?



2016. ápr. 30. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Két szoba esetében minek ilyen tudományos elnevezés?

1. szoba, 2. szoba, vagy beazonosítod nm, esetleg égtáj alapján.

A benne lévő tárgyakat értelemszerűen lehet égtáj szerint is beazonosítani, vagy egyéb fix dolgokhoz viszonyítani, pl. ajtó, ablak, fűtőtest.

Lehetne GPS, EOV koordináta alapján is, de teljesen felesleges túlbonyolítás lenne.

Vagy a tárgyakat beszámozni, és ezekkel hivatkozni rájuk.

2016. ápr. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Közben kiderült, hogy számozzuk a tárgyakat.
2016. máj. 1. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!