Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Jól gondolom, hogy ennyi...

Jól gondolom, hogy ennyi elvárható egy lakástextil üzletben?

Figyelt kérdés
2016. máj. 7. 21:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól.
2016. máj. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egy lepedőt akartam méretre. Lemértem az ágyat, és hozzáadtam még 10 centit, hogy be tudjam tűrni. Rendeltem lepedőt 215 cm hosszút, de otthon 20 centivel rövidebb volt, mint az ágy. Tudtam biztosan, hogy jó adatot mondtam, talán rosszul írták le, gondoltam. Nem akartam hőbörögni, gondoltam majd jó lesz máshova, és elmentem rendeltem még egyet. Másodszor lemérettem az üzletben mielőtt elhoztam, de otthon megint 20 centivel rövidebb volt, ugyanakkora mint a másik. A megoldás az, hogy összement a mosásban! Mármost azt gondolom, hogy egy mértere készített lepedőnél szólnia kéne a lakástextilesnek, hogy vigyázzak, mert 5-10%-kal mondjuk össze fog menni a textil az első mosás után, de talán az lenne a szakmailag helyes, ha előmosná az anyagot, én úgy tudom az a normális. De jól gondolom, hogy ilyenkor reklamálhatok? Ugye jól gondolom, hogy tájékoztatnia kellett volna arról, hogy összemegy és mennyivel.
2016. máj. 7. 21:53
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Ugye.
2016. máj. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Nem.
2016. máj. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
valami tájékoztatást adhatott volna, főleg másodjára ha mondod hogy kicsi lett
2016. máj. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
mi alapján mondod, hogy nem? ha az üzletben veszek lepedőt az mértere van, ha itt, akkor meg méretre kérem, és a lepedő rendeltetésszerű használata, hogy kimossák. Ha nadrágot veszel akkor is tájékoztatnak, hogy előmosott vagy sem, és hogy milyen anyag. Ráadásul 213cm-t kértem, amin igazán látszik, hogy pontos egyedi méretet szerettem volna. Én nem vagyok szabó, ez nem az én szakterületem, de ő viszont szakember és ezt minimum tájékoztatásnak tekinteném, aki erre nem figyel, azon túl hogy bunkó és üzletileg sem éri meg neki, egyszerűen nem jó szakember, ha egyáltalán szakembernek lehetne nevezni.
2016. máj. 8. 11:49
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ő sem tudta. Nem értem, miért csak 10 cm-t hagysz rá a lepedőre. Az nagyon kicsi. Azt, hogy a mosásnál összemegy, te is gondolhatnád, ezért érdemes rászámolni. Főleg, hogy betűröd és nem látszik. Egyébként 20 cm-t nem szokott összemenni. Ráadásul a matractól is függ, hogy tudod betűrni. Szóval nem véletlen, hogy a szabvány ágyakhoz méretezett lepedőkre nem csak ennyit hagynak rá, hanem minimum 20-25 cm-t.

Mielőtt harmadszor is belefutsz ebbe a dologba, először alaposan gondold át, ennyi centi spórolás (max. párszáz forint) valóban megéri?

2016. máj. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

én azt tudom, hogy mosásnál bizonyos anyagok összemennek, de mint mondtam egyrészt erről tájékoztatni szoktak, sőt a lepedőket elő szokták mosni pont ezért


nekem ágykanapéra kell és nem tudok 10 centit betűrni, de ez már magánügy, és tényleg összement 215cm-ből 20cm minimum

2016. máj. 8. 20:16
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"lemérettem az üzletben mielőtt elhoztam, de otthon megint 20 centivel rövidebb volt"


Csak azt ne mond, hogy útközben kimostad, és attól ment össze mire haza értél?!!

2016. máj. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
A dolognak lehet még egy megoldása, ha a üzlet és az otthon között ment össze: az üzleti mérőszalag 10 %-kal kevesebbet mér. Vidd el a te otthoni mérőszalagod és hasonlítsd össze az üzletivel.
2016. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!