Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi értelme a dupla mosdónak?

Mi értelme a dupla mosdónak?

Figyelt kérdés

Sosem értettem, hogy miért divat dupla mosdót építeni a fürdőszobába. Mi a jó abban, hogy egyszerre moshatunk fogat? Ezt egy-két perc alatt elintézi az ember, nem kell sokat várni a másikra.

Sokat várni azokra kell általában, akik amúgy sem szeretik ha más is van a fürdőben, tehát szeretnek egyedül tisztálkodni. Akkor meg szintúgy felesleges a dupla mosdó.

Magyarázza már meg valaki, hogy milyen élethelyzetben lehet ezt kihasználni.


2016. jún. 25. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Sose láttam meg ilyet.
2016. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Háromgyerekes gazdag rokonomnál láttam ilyet, ott a gyerekek reggel együtt mosdottak (gondolom), de nekem már akkor sem tetszett. Szerintem ezek elég intim dolgok, szívesebben mosdok egyedül. Ráadásul náluk három fürdőszoba volt (abban az időben, a 80-as években ez elég ritka volt), ezért sem értettem igazán. De ez a fürdő állítólag a gyerekek miatt lett így tervezve.

Ahol mi most lakunk, ott meg a felső fürdőszobában volt egy hatalmas háromszemélyes sarokkád, a család abban fürdött együtt. Nekünk az volt az első, hogy kivetettük, nekünk pl. ez nem jön be, igaz mi már idősebbek vagyunk, meg abba a kádba rengeteg víz kellett. Kb. annyi értelme volt, mint a dupla mosdónak:)

2016. jún. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
3 gyerekem van... amikor csak 1 mosdós volt akkor állt a sor, mióta dupla jobb a helyzet :) Miután az udvarról bejönnek, mielőtt leülünk vacsorázni stb mindenkinek kéz mosás és olyankor ment a tolakodás a lökdösődés a vita
2016. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De hát egy kézmosás az kb. fél perc. Ha meg kell várni két embert, akkor az egy perc várakozás. Megéri ezért dupla mosdót kialakítani?
2016. jún. 25. 15:43
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Hát, mi hárman voltunk gyerekek, és ugyan nem volt duplamosdónk, de a nagy fürdőszoba mellett volt egy kicsi mosdó külön wc-vel és mosdóval, mert bizony 5 emberre kellett. :D És hát mi építettük a házat, akkor miért ne. Nem kell ahhoz gazdagnak lenni, hogy beférjen még egy mosdó.

Egyébként pl. párom 10-15 percig simán elhúzza a fogmosást, ha még borotválkozik is, akkor fél óra. :D Olyankor nem jönne rosszul egy dupla mosdó.

Vagy amikor az egyikben öblítek valamit, a másikban addig tudnék kezet mosni, stb. Elég sokat dolgozom festékekkel, úgyhogy nekem kifejezetten hasznos lenne. :D

Ettől függetlenül nem tudom, hol divat, mert én még nem láttam ismerősöknél, nem is hallottam, hogy valaki kifejezetten duplamosdót szeretne.

2016. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Azért mondjuk egy kétévesnek, egy hatévesnek meg egy nyolcévesnek nem 2 perc se a fogmosás se a kézmosás, pláne, mikor egyszerre próbálják meg véghez vinni. :)
2016. jún. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha a családtagoknak nagyjából egyforma a napi rutinja - értsd, a szülők egyformán kelnek, fekszenek és a gyerekek is - akkor logikus a 2 mosdó beépítése, hiszen ha mindenki 7-kor kel, elég problémás 1 mosdóban 4 embernek fogat mosnia, szépítkeznie/elkészülnie reggelente...


Az egy-két perc mondjuk túlzás, mert eleve 2-3 percet illene fogatmosni (az elektromos fogkefe is ekkor jelez), emellett férfiaknak is fésülködés, arcmosás, deo, kölni/parfüm, arcvíz, esetleg borotválkozás bár nem minden nap persze. A nőknek meg igény szerint smink ehelyett.


Egy normális, igényes ember reggelente min. 5 percet eltölt a fürdőben, a nőknél a 10-15 sem ritka. Most akkor számold ki, hogy ez egy kétgyerekes családnál mekkora torlódás reggelente.


Nekem egy húgom van, ketten vagyunk testvérek, édesapám korábban ment dolgozni, de édesanyámmal egyidőben keltünk mindhárman. Hát igen áldásos lett volna 16 évesen, ha nem azért kellett vonla fél órával korábban kelni, mert nem jutsz oda a mosdó elé...

2016. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

A hosszú házasság titka a duplamosdó és a két WC :-D

Ketten használjuk a mosdót egyszerre. Én sminkelek, fésülködök, párom borotválkozik,nincs lökdösődés, tolakodás, kényelmesen odaférünk mind a ketten. Én nagyon szeretem, mert reggel mind a ketten sietünk.

2016. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Most még ok, hogy párom műszakozik én meg 8 órában dolgozok, nincs tülekedés, de ha lesz 2-3 gyerek, akkor a reggeli rohanásban jól jönne majd 2 mosdó.
2016. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!