Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ti mennyire szánjátok a pénzt...

Ti mennyire szánjátok a pénzt az anyagokra?

Figyelt kérdés
Pl. Ha csináltatsz egy egyedi fürdőszoba mosdószekrényt, vagy konyhaszigetet ami x árú. És megkérdezi a készítő, hogy a munkalap a tipikus fóliázott legyen, ami nyílván olcsóbb. Vagy rászánjátok a +/-70.000 ft-ot a márvány, gránit stb pultokra?

2016. szept. 11. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Arra szánom a pénzt, ami számomra fontos.

Ebbe többek között beletartozik egy szép, igényes otthon is.


Amennyiben a saját ízlésemnek megfelelne a fóliázott,akkor megvenném azt. Ha igazából rondának tartanám és csak az ára miatt venném, akkor inkább kiadnék rá többet - mert olyan otthonban nem érzem jól magam, ami olyan dolgokkal van tele, amik valójában nekem nem is tetszenek.


Személy szerint a konyhába tömör nyírt rakattunk, a fürdőben egyszerű fa szekrény van rajta kézmosóval, kb. így:

[link]


Személy szerint nekem sem a márvány, gránit sem a fóliázott nem tetszett, ezért választottuk a fát.

2016. szept. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En ugy vagyok vele hogy szivesen fizetek tobbet a minosegibb anyagert, nyilvan akkor ha ez a tobblet magaban hordozza azt is, hogy hosszabb ideig lesz tartos a cucc.
2016. szept. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én spórolós vagyok. Konyhabutor elemeit legyártattam egy olcsóbb butorboltban. Én vittem haza és raktam össze de munkalapnak egy szépet vettem rá, +gránit mosogató, beépített főzőlap+sütő.

Szóval csak annyira spórolok ami még nem rontja el a végeredményt.

2016. szept. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire telik rá és mennyire fontos. Nagyon csórók voltunk az építkezéskor, de ha egyszer párszázezer egy bejárati ajtó, akkor annyi. A fal már nem sima, mert magunk gletteltük, s nincs teljesen befejezve a ház, de a szigetelésen nem lehetett spórolni többet, az évtizedekre meghatározó...


Nekem nem kell flancos munkapult, csak szép. A konyhabútorom sem masszív, asztalos által késztett fa, de nekem tetszik. Konyhaasztallapot magam csináltam hulladékfából, azzal sincs bajom.

De a nyílászáróknak fából kell lenniük, akkor is, ha ez megdrágítja őket... :D Nekem ez nagyon fontos, az tetszik, nem nézném megbánással a műanyagot, brr. Másnak pedig tetszik a műanyag, nincs ezzel gond.


Nincs fix válasz, mérlegelni kell, mi fér bele, mennyivel drágítja meg (ha alig több, de sokkal jobban tetszik, akkor kemény anyagi helyzet legyen a talpán, hogy ne kérjem a jobbat), mire van pénz.

2016. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

(Kérek mindenkit, ha valakinek a válasza nem tetszik, ne pontozzuk le. Attól, hogy számodra negatív volt a másik vélemény, még az lehet hasznos.)

Nyílván minden kiadást meg kell fontolni. Mérlegelni.

Én szeretnék bútorkészítő lenni, ezért a felhasznált anyagok miatt kérdeztem, hogy átlagban mit kedvelnek az emberek.

2016. szept. 11. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!