Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kékre érdemes kifesteni a...

Kékre érdemes kifesteni a szobámat? Vagy milyen más színt ajánltok? Lent leírom a szobámat.

Figyelt kérdés
Szóval, van egy L-alakú kis szobám, északi irányba néző ablakkal. A bútoraim alapvetően fenyő bútorok, egy két darab maradt meg régebbről amik sötétbarnák, illetve a hangfalaim feketék. Kicsit szűk a szoba a bútorokkal, gondolom ez is fontos szempont a szín kiválasztásánál, nehogy szűkíteni sikerüljön a teret egy rosszul választott színnel. Most sötétzöldek a falak. Én kékre szeretném festeni, azt, hogy világosabb vagy sötétebb árnyalat nem tudom még, de valami rikító, nagyon élénk színt nem szeretnék. Mit gondoltok, érdemes egy ilyen szobát kékre festeni? Milyen árnyalatúra? Vagy ha kék elhibázott döntés lenne, milyen mást színt javasoltok?

2016. okt. 9. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

De milyen árnyalatra? Miért akarsz még a sötétzöldnél is sötétebb kéket?

Valami világos szín kéne, ha egyébként is kicsi a szoba és nem szeretnéd, hogy zsúfolt legyen. Púderszínre festeném, kellemes, meleg, napsütötte érzést kelt.

2016. okt. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom #1-hez: a szín alapvetően befolyásolja az ember komfortérzését. A hideg eléggé "hideg" szín, ami északi fekvésű helyiséget nem tesz "meleggé", nem kelti a derű, a vidámság hatását, kissé nyomaszt, deprimál. Északi fekvésű szobát én vidám napsárga, esetleg enyhén narancsosra festetném, de még a fehér is jó, ha a berendezési tárgyak között van vidámabb szín. A bejövő kevés fényt a fehér hasznosítja a legjobban.
2016. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Világos, pasztellkék a szobám, nem bántam meg, hogy ezt a színt választottam. Elég sok árnyalatból lehet a kész festékek közül is választani, de lehet kevertetni is.
2016. okt. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kék elég hideg szín, és a színek a hőérzetet is befolyásolják. Mindamellett a lámpa is kellemetlenül világít,jóval több fény kell, mindent elnyel a sötét, összehúzza a szobát és komorrá teszi.

Világos színeket válasszál. Púder, világosszöldnek van szép árnyalata, sárga.....

2016. okt. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!