Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi a praktikusabb az előszobáb...

Mi a praktikusabb az előszobában, ha van szőnyeg vagy ha nincs?

Figyelt kérdés
Takarítás szempontjából kérdezem, hogy mi jobb! Amúgy laminált padló van az előszobában, de talán valami rongyszőnyeg jobb lenne. Mit gondoltok?
2016. dec. 2. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Szönyeg nélkül jobb, mert rendesebben fel lehet takarítani, a szönyeget nem tudod felmosni, a porszívó meg nem elég alapos, föleg télen.
2016. dec. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nekem rongyszőnyegeim vannak, és nincs gondom a takarítással. Felmosok, a szőnyegeket pedig az udvaron kirázom, ha piszkosak, akkor kimosom a gépben.
2016. dec. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk régi mettlachi (kő) van az előszobában, amire filc padlószőnyeg van ragasztva. Normál porszívóval van takarítva, évente 4-5 alkalommal pedig nedves szőnyegtisztító takarítógéppel.
2016. dec. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
A szimpla kő a legegyszerűbb minden szempontból. Nem baj ha összevizezik és sarazzák, nem kell figyelni hogy mivel mosol fel, nincs útban szőnyeg ami azonnal felszed minden szöszt és koszt és egy komolyabb folt örökre megmarad benne. Soha nem teszünk az előszobába szőnyeget vagy laminált padlót mert plusz munkát ad és vigyázni kell rá. Ezek a rendes lakótérbe valók.
2016. dec. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Az előszobaszőnyegnek pont az a lényege, hogy összeszedi a piszkot. Ha sima a felület, akkor a szobai papucs talpára ráragad az összes, és visszük be a szobába.

Szükség esetén kiporszívózzuk, és megint tiszta annyira, amennyire szükséges. Mikor már kezd rosszul kinézni, akkor veszünk másikat, ez olyan 10 év. Most egy 70 cm széles futó van, amit tekercsben árulnak viszonylag olcsón.

2016. dec. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Pont ezért előszoba: ott leveszik a kinti cipőt, a papucs pedig tiszta. Teljesen mindegy hogy szőnyeg vagy kő, a koszt ugyanúgy be lehet hordani róla, csak még ótvarul is néz ki a sáros szőnyeg. Helyette a papucsot a szoba előtt vesszük fel, addigra már nincs kosz mert a cipők le vannak véve.
2016. dec. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Vendéggel nem vetetheted le a cipőjét, mert tahóság! Akkor sem, ha ez sok helyen szokás.
2016. dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:
68%

"Vendéggel nem vetetheted le a cipőjét, mert tahóság! Akkor sem, ha ez sok helyen szokás."


... és összesarazni más akár fehér és drága amúgy bármilyen szőnyegét az nem "tahóság"?


Nem meztelenre vetkőztetik!

2016. dec. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%
Remélem csak félreértem hogy valaki a kinti mocskos cipőjével mehet a szobákba, mert tahóság levetetni a vendéggel. XD Ez kb egy istállóban működhet ahol úgyis mindenhol kosz van, de egy házban nem. A vendég szépen belép a házba, megtörli a lábtörlőn a cipőt, majd lecsüccsen a padra és leveszi, a pad mellett meg ott a papucs. Semmi kosz nem kerül a szobákba. Eddig mindenhol ezt láttam, nem is értem hogy merülhet föl, hogy bármiféle szőnyeg legyen ott.
2016. dec. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7 Normális vendéggel nem kell levetetni, automatikusan veszi le még az ajtóban. Nekem sem jutna eszembe bárkinek a lakásába utcai cipőben bemenni.


Kérdező: takarítás szempontjából édesmindegy. A laminált padlót és a szőnyeget is ki tudod porszívózni. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a rongyszőnyeg jó-e a laminált padlóra. Nem fog nagyon csúszni rajta? Inkább valami nehezebb futót tegyél rá.

2016. dec. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!