Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Eredeti ötletre lenne szüksége...

Eredeti ötletre lenne szükségem a lépcsőkorlát befejezéséhez; kép és részletek lent? Fantáziadús ötletek?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


vaslépcsőről van szó, ami modern lebegő lépcsőként kezdte, de miután megvettük a házat após hegesztett hozzá korlátot, de viszont kellene valami kitöltő anyag (pl kiskerítés léc), hogy a jövőbeni gyerekek le ne essenek. A kiskerítés léc nem lenne elég modern a ház többi részéhez. Üveget vagy plexit szerettem volna de borzalmas ára van. Díszrácsra is gondoltam a vas jelleg miatt, de azon kívül, hogy az is drága, már le van festve a korlát és nem igazán kivitelezhető a hegesztés az újonnan berendezett ház miatt.


2017. jan. 7. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez így nem valami szép, optikailag nehéz lesz rajta javítani, mert nagyon szocreál :(


Esetleg ilyesmivel lehetne biztonságossá tenni, de szebb nem lesz...:(


[link]

2017. jan. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos adott volt, igy ezzel kellett dolgoznunk, de kellene valami jó ötlet, amivel ha nem is lesz olyan szép, mint egy fa lépcső, de legalább modern hatása van. Azok a kihúzott drotok borzalmasabbak, mint a lépcsőm alapból.
2017. jan. 8. 08:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen korlátot kazánházakban,hajókon ipari lépcsőként szoktak alkalmazni.Tényleg ronda.
2017. jan. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezzel aztan sokat segítettél!!!! Én is tudom, hogy ronda, de ezzel kell dolgozni, mert a lepcsofokok is vasból vannak. Valakinek valami ötlete vélemény helyett?
2017. jan. 8. 10:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, én adtam ötletet - tudom hogy rondát - de arra is csak beszóltál.


A többi lehetőséget leírtad. Léc, üveg, plexi mind túl drága vagy nem megfelelő neked. Más alternatíva nincs.


Esetleg ha az egészet lebontod és befalazod a lépcsőt, az szebb lenne.

2017. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem neked szólt, hogy nem segítettél. Amúgy meg biztos van ötletes megoldás es azert írtam ki a kérdést, mert vannak igazán kreatív emberek, akik el tudnak vonatkoztatva a nyilvánvaló tol es van eredeti ötletük nekem.
2017. jan. 8. 11:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehetne a korláthoz csomózott fehér kötelekkel átszőni, ha már úgyis hajós a fíling. Ha valaki tud még makramézni a családban (bár biztos meg is lehet tanulni netről), a lehetőségek száma végtelen :)

[link]

Esetleg lehetne valahogy molinot is kifeszíteni, ha jó helyen vannak rajta a kötözéshez a lyukak, akár valami képpel vagy mintával rajta nagyon karakteres lehet (nemrég még nagyon divatosak voltak a leselejtezett, újrahasznosított reklámmolinókból készült táskák... úgyhogy nem kizárt, hogy lehet ilyesmit valahonnét olcsón is beszerezni).

[link]

Vagy más erős textilt kötözőkkel lehet, hogy házilag is meg lehet varrni.

[link]

Csirkeháló :) Ez utóbbit a legegyszerűbb felszerelni és tán a legolcsóbb is.

[link]


Ezeknél szerintem mind az a fő feladat, hogy alul is annyira tartsanak, hogy ne lehessen átbújni, főleg a hosszabb szakaszoknál. Tehát vagy annyira feszesre kell húzni (ha lehet), vagy valamiképp merevítést rakni bele (faléc, kemény drót), vagy ki kell találni, mihez, miképp lehetne lent is rögzíteni.

2017. jan. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Lehet mégis a falécek lesznek a nyerők. az legalább eltakarja a vasat. Csak sajnos úgy fog kinézni mint a terasz korlát, de lehet nem lesz annyira rossz a vége.
2017. jan. 11. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!