Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nem őrülnek meg egy skandináv...

Nem őrülnek meg egy skandináv lakásban?

Figyelt kérdés
Néztem képeket skandináv stílusú lakásokról, mimden fehér meg szürke meg valami fekete. Jól néznek ki de benne lakni nem fura, színek nélkül stb? Nem õrül meg benne az ember? Nem tûnnek ezek túl barátságosnak...
2017. jan. 29. 00:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
87%
Nekem személy szerint tetszenek, de én szeretem a minimalista stílust. Szerintem a faanyagok mint pl. a parketta és a polcok a növényekkel együtt adnak elég színt.
2017. jan. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván van akinek ez tetszik. Egyébként számomra is túl steril, én nem tudnék ilyen házban élni, de szerencsére senki nem is kényszerít rá.
2017. jan. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kívülről nekem is tetszik, csak azt nem tudom milyen lehet benne lakni?!
2017. jan. 29. 02:01
 4/12 anonim válasza:
82%
Éltem fél évig olajfúró tornyon. Csak eddig ment.
2017. jan. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

A skandinávok rendszerint telehordják minden motyóval a házukat idővel, képekkel, díszekkel, csecsebecsékkel, szóval a falakból alig látszik valami.

Egyébként meg a poén az, hogy Skandináviára nem is igazán jellemző ez az itthon skandinávnak nevezett stílus, ők évezredeken át kizárólag fából építkeztek, és nem használtak festéket, csak faápoló szereket.

2017. jan. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A skandináv stílusra gondoltam, nem feltétlen az eredetire :)
2017. jan. 29. 04:51
 7/12 A kérdező kommentje:
5: akkor úgy kell elképzelni ezt a stílust, hogy adott egy letisztult lakás ahol minden fehér, meg szürke, fapadló stb. és azt berámolják különböző színes tárgyakkal? Ez a fajta stílus már inkább bejön. De ami a katalógus fotókon van, abba nem biztos, hogy komfortosan érezném magam :D
2017. jan. 29. 04:53
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Egy dolog a lakberendezési magazinokban látható kép, meg egy teljesen más dolog egy valóban lakott lakás. A mindennapi élet apró dolgainak szétszórása sokat szelídít a stíluson.

Vannak persze elborult elmék, akik az újságok képeit akarják a saját lakásukban is viszontlátni, és a stílus megtartásán görcsölnek, aztán ebbe őrülnek bele, mert bizony lakatlannak beállítani egy lakott lakást nem egyszerű.

2017. jan. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Nekem tetszenek, de nem ilyen stílusú a házunk. Ízlések és pofonok.

Mi minimal - rusztikus stílusban rendeztük be a házat (lehetőleg kevés és letisztult berendezés, és az rusztikus, tömör fa formájában), szintén kevés színt használva (majdnem az összes fal fehér), csak fa és fekete bútorszínekkel (ülőgarnitúra+székek feketék).

Sokaknak ez sem tetszik, nekem olyan meleg és otthonos, hogy csak na. Erre vágytunk a férjemmel vagy 5 éve, mire elkészült a ház, nem is volt kérdéses, hogy milyen lesz.


Apósoméknál hagyományos a stílus, sógornőméknél modern, édesanyáméknál farmhouse... na nekem meg ezek nem tetszenek. Illik hozzájuk, de nem az én világom.

2017. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem. Sőt, ezek kifejezetten szépek és barátságosak.


Én a magyar naancssárga, minden színes vacakkal összezsúfolt, meg magyiterrán meg színes csempéjű fürdőszobás meg minden szoba színes, de más színű és semmi nem megy semmihez lakásban vadulok meg, de öt percen belül.

2017. jan. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!