Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy új faablak élettartama...

Egy új faablak élettartama honyan aránylik egy új műanyag ablakhoz viszonyítva?

Figyelt kérdés
Mert a szakemberek egyébként több szempontból a faablakot javasolják...
2010. máj. 21. 14:44
 1/7 anonim válasza:

hmmm...szerintem ha egy faablak, megfelelően évről évre kezelve van, védve a külső-belső hatásoktól, időjárási viszonyoktól, akkor van akkora élettartama, mint egy műanyag ablaknak.

És a fa ablak egyébként is egészségesebb. Jobban szellőzik a lakás...de ezt a szakemberek biztos úgy is elmondták már neked ;)

2010. máj. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Jobban szellőzik a lakás..."


Szia, ne kezdjük már előről...:) Az új faablak ugyanúgy NEM szellőzik semennyire, mint a műanyag.


A többivel egyetértek. Tényleg, ha évente kezeled (csiszolod, fested stb.) akkor lesz akkora élettartama. Hacsak nem vetemedik, reped időelőtt. Amit sajnos megtehet, hiszen fa...

2010. máj. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy műanyagablak élettartamát nem lehet tudni mert nem régóta van.Viszont faablak százéves is van.Addigra a műanyag a szemétben se lesz.
2010. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Legalább akkora, ha rendesen kezelve van. Nem feltétlenül évente, szerintem elég 2-3 évben egyszer. Bár nálunk van 20 éve nem festett 110 éves faablak is és jelentem, még egyben van.
2010. máj. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

"a szakemberek egyébként több szempontból a faablakot javasolják."


Azok általában annyira szakemberek, amennyire a benzinkutas autószerelő. Marhára "ért" ahhoz, hogy miért a drágább olajat kell megvenned..

2010. máj. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elöttem szólóval értek egyet...

Müa olcsóbb hőtechnikailag jobb picivel, könyebb s nem kell évente bíbelődni vele...20-25 év minimum garantált neki...de bizony a fa vetemedik reped főleg ha nagy az átlagos hőm ingadozás...


110 éves ablak...akkor még a fát 3 évig szárították, valószinüleg palló tokos s nem geréb tokos, és bizony lehet h meg van repedezve a festék alatt csak a sokszori festés eltakarta...nálunk is ez a helyzet..

2010. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Eléggé tévesen informálják itt egyesek a kérdezőt.A műanyag ablakok minden szempontból jobbak.Hosszú,több mint 50-év élttartalma miatt és karbantartást nem igényel.Nálam a fa ablakok35 évet birtak ki.De gogyan? Úgy hogy az utolsó 20 évben ha fújt a szél akkor bizony a függöny is mozgott.Mindég ereztem az eblak felől jövő hideget nagy telek esetén.Amúgy itt egy nagyon jó összehasonlitás a linken.Okosok számára.

[link]

2016. szept. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!