Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van szövetbőr anyagokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Martindale érték >100.000 kanapét tervezünk vásárolni, leírások alapján ennek nagyon strapabírónak kellene lennie. Van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

#szövetbőr
2017. okt. 4. 13:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Isten mentsen mindenkit a textilbőrtől!!!!!


Akármit csinálsz vele, akárhogy takargatod, akárhogy óvod, ahol használva van 1 éven belül elindul a "bőrnek" nevezett anyag és vagy átkárpitoztatod szövettel, vagy kuka.

Gondold csak el, hogy egy textil van bekenve egy anyaggal, ami megszilárdul, de a használat miatt mozgásban van, teljesen logikus, hogy elkezd töredezni.

Csupán kíváncsiságból kukkants be a Jófogásra, vagy a Vaterára, tele van fillérekért nem is régi textilbőr cuccokkal és a kutyának nem kellenek.

2017. okt. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ezért is írtam a martindale értéket. A 20.000-30.000-es értékű műbőrökkel van általában gond, az ennél magasabb értékűek (50.000-től felfelé) már "elvileg" prémium minőségűek. Árban is 3-4-szeres különbség van köztük. Valaki találkozott már ilyennel?
2017. okt. 4. 13:36
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

Olvasd el az eladó véleményét, nézd meg a képeket, az mindent elmond:


[link]

2017. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Bocs, de az általad átküldött vaterás link hogy kapcsolódik az én kérdésemhez?
2017. okt. 4. 13:42
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

#4

Idelinkeltem neked egy gyakorlatban használó tapasztalatát a nem is olcsó szövetbőr kanapéjával kapcsolatban.

Ő nem tudta idetenni, mert gondolom nem olvasta a kérdésed.

Ha úgy gondolod, hogy ez nem való ide, akkor töröltesd, én csak segíteni szerettem volna a dilemmádban.

2017. okt. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen, azt olvastam én is, hogy "igazán drágán vettük", de ez elég semmitmondó. Valakinek a 40e Ft is igen drága, valakinek a 200e Ft sem az... Képek alapján pedig egy olcsó vacaknak tűnik. A képeken pedig az nem látszik, hogy peregne le róla a műbőr bevonat, csak azt írja a hirdető, hogy fog a festék.

Az lenne a kérésem, hogy akinek valóban van tapasztalata a különböző martindale értékű szövetbőrrel kapcsolatban, annak hálás lennék, ha megosztaná.

NLCafé fórumokon is olvastam, hogy valakinek pár hónap után már pergett, másnál pedig 5 év használat után sem, pedig gyerekek is játszottak rajta...

Viszont azt senki nem tudta megírni, hogy mik a pontos értékek, ki találkozott már ilyennel is, olyannal is.

(minőségre értem)

2017. okt. 4. 14:48
 7/19 anonim ***** válasza:
Bőrdíszműves-kárpitos vagyok. Ne vegyél textilbőr bútort. Ismétlem: Ne vegyél. A szalonban, katalógusban remekül néznek ki, de semmire nem valók, nagyon hamar tönkremennek, és javítani nem lehet. Vagyis csak úgy, ha áthúzatod az egész bútort, ami meg többe kerül, mint az új.
2017. okt. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Tapasztalat: 14 évig bírta az első a nappaliba amin 1 gyermek is ugrált. Az új 2 éve lett véve már 2 gyermek ugrál rajta ,még nem tudjuk hogy meddig bírja.Az ára 280000 e Ft volt.
2017. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Na tessék, erről beszélek. :-) Kárpitos lebeszélne róla (persze a Martindale értékre tőle sem kaptam választ), máshol pedig hosszú évekig bírja a strapát.

Azóta kicsit utánajártam: igen, a kárpitosok többsége silány textilbőrrel dolgozik, mert a jó minőségre nincs fizetőképes kereslet. A jó minőségű textilbőr ára vetekszik, sőt sokszor több, mint a marhabőr ára (persze ott is van rengeteg minőség). Emiatt idehaza szinte mindenhol, mindenki csak a gagyi, hamar málló anyaggal találkozik (ahogy már én is megjártam).

Sikerült felhajtanom egy remek textilbőr anyagot, 200.000-es Martindale értékűt, Spanyolországból hozzák be. Az így elkészülő kanapé ára vetekszik majd egy bőrből készültével, de az egyéb szempontokat is figyelembe véve, még így is megéri.

Köszönöm a hozzászólásokat!

2017. okt. 4. 20:53
 10/19 anonim ***** válasza:

Nagyon ROSSZ ,megkeményedett, kirepedt, megváltozott a színe, minden mozdulatnál nyikorog, hideg, szörnyen kényelmetlen, és nagyon drága.

Soha sem vettem volna meg , ha ezt előre tudom.

Ha jót akarsz magadnak ne vegyél ilyent.

2017. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!