Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Vajon egy elektromos ágymelegí...

Vajon egy elektromos ágymelegítő takaró (lepedő alá helyezhető) képes-e annyira melegen tartani egy ágyat, hogy 5-10°C hőmérsékletű helyiségben komfortos alvást biztosítson, mondjuk 1-2 paplan alatt?

Figyelt kérdés
Rosszul hőszigetelt, nem fűthető hétvégi kőházban szeretném kitolni a kertészkedési munkákhoz az ott tölthető időt.

2017. okt. 7. 19:23
 1/6 acelsziv ***** válasza:
7%
Inkább vegyél egy ilyen hőmérséklethez való hálózsákot.
2017. okt. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

Szinte biztos, hogy nem lesz komfortos.

Gondolj bele, ha így meg lehetne oldani a fűtés mellőzését, milyen sokan így csinálnák...

5-10 fok nagyon!!!!! kevés!

Alváshoz meg főleg.

Hiába fűtesz egy picit alulról, a helyiséget az nem fogja felmelegíteni, mivel nem is ez a célja.

A levegő ugyanúgy néhány fokos lesz, ezt fogod órákon át a tüdődbe szívni. Garantált tüdőgyulladás.

5 fokban nagykabátban, csizmában vagyunk, és még úgy is vacogunk (néhány napig ilyen időben indultam el dolgozni mostanában, és igencsak fáztam), aludni semmiképp sem ideális.

Pár éve spórolni akartam a fűtéssel, vagyis mindig akarok, és inkább fáztam, de még nem kapcsoltam be, és 16-17 fokban aludtam. Aztán 3 hétig szenvedtem táppénzen tüdőgyulladással.

Szóval lehet, hogy a lábad nem fog fázni, de az orrodon érezni fogod, a tüdőd meg főleg meg fogja érezni.


Azt írod, hétvégi ház. Nem mindennap kertészkedsz ott.

Nem tudom, mennyi ez az ágymelegítő, de egy olajradiátor már 10 ezer körül van, ami egy helyiséget fűt, sokan az egész telet ilyennel fűtik végig.

Nem a leggazdaságosabb, mert eléggé megpörgeti a villanyórát, de ha csak pár hétig van rá szükség, és akkor is csak hétvégén, akkor szerintem ez sokkal jobb módszer.

Vagy egy másik megoldás, hogy abba a helyiségbe veszel egy használt kandallót a jófogáson, vagy vmi kis hordozható kályhát. De ez sem lesz onnantól ingyen, mert a fáról gondoskodni kell, és szerintem büdös, és mindig tenni kell rá. Tehát ha elalszol, egy ideig még meleg, de aztán kialszik, és reggelre ugyanúgy megfagysz.

Én mindenképp az olajradiátor mellett vagyok, beszerzési költsége alacsony, egy helyiségre pont elég, tiszta, és alkalmankénti használat sem rettenetesen drága.

2017. okt. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Egy idő után autómatikusan kikapcsolnak és onnantól kezdve fokozatosan fogsz kihűni, egy jóminőségű hálózsákkal jobban járnál.

Pl: [link]

Áram gondolom van, mivel az ágymelegítőt tudnád használni, ezért hősugárzóval mindenképp rásegítenék pár fokkal a benti hőmérsékletre.

2017. okt. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

szóval ideáig a válaszolók csak elméletben kézelték el a dolgot...

Én aludtam már fűtetlen helységben ilyen ágymelegítővel.

Néha ki kellett kapcsolnom, mert izzadtam...

szóval lehet. húzz sapkát a fejedre, mert az kint lesz.

Itt mindenki okos.

2017. okt. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Egyet èrtek utolsòval. Simán jó a melegìtő vastag takaròval. Èn sosem kaptam ilyentől tüdőgyuszit mèg ès mástól sem.

A hálózsák ha megfelelő is nagyon jó. Èvekig tùráztam ès aludtam kint tèlen is mèg havon is. Hálózsák alá mindenkèpp polifoam, mert alul az összelapìtott hálózsák nem szigetel olyan jòl. Ès -7--10 ig legalább komfortos legyen.

2017. okt. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Csak akkor lesz jó, ha hőszabályzós (termosztátos) az ágymelegítő, különben rohadt meleged lesz...

Egyébként hidegben baromi jókat lehet aludni, ne hallgass a picsogókra.

De ahogy előttem is írták lehet hogy egy téli hálózsák jobb lenne. Az nem romlik el :)

2017. okt. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!