Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Térelválasztó fa-vagy gyöngy-...

Térelválasztó fa-vagy gyöngy- függönyhöz hasonló, (bármilyen anyagból való ) házi elkészítéséhez tippek?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy színes tésztát fűztek fel damilra,abból készült.Ezt azért nem szeretném, mert párás a lakás, megszívná magát párával,és megpenészedne a tészta.Konyhába lenne.Milyen ötletet adnátok, esetleg linket, hogy lehet házilag elkészíteni?
2017. okt. 29. 16:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Müködhet a tészta, ha elöször sütöben kiszárítod (ha picit megpirul egyik-másik, akkor még érdekesebb lesz a hatása), utána lefújod öket akrillakkal és attól kezdve nem nedvszívó!
2017. okt. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Koszi.Csinalt mar valaki hasonlot?

Mibol lehetne meg?

2017. okt. 29. 17:07
 3/14 anonim ***** válasza:

Régebben csináltam tésztából, de a csillagforma levestésztát használtam ( itt egy link hozzá

[link]

, amit direkt megpirítottam, így különféle barnás árnyalatokat kaptam, lelakkoztam matt lakkal és utána ezeket úgy válogattam össze, hogy 10-10 volt egyben hogy a szine fokozatosan sötétedett-világosodott (nehéz leírni, hogy hogyan) és az egyes blokkok közé tettem egy-egy rövidcsö tésztát.


De lehet akár makkot is használni, csak azt nehezebb megfúrni és kiszárítani lakkozás elött.


Ami nagyon mutatós tud lenni, csak munkaigényes: vastagabb szines papírból kb 10 cm hosszú, 3-4 cm alapú egyenlö szárú háromszögeket vágsz, és ezeket egy pácika segítségével felcsavarod az alapja felöl a hegyét leragasztva - így hosszúkás "gyöngyöket" kapsz, amig vegyesen felfüzve igen dekoratívak. Adott esetben színes magazinból is vághatod ki a háromszögeket, akkor érdekesebb struktúrája lesz a különféle szövegek, képek miatt - akit természetesen nem látszanak rendesen, de a színfoltok nagyon hatásosak.


Elvileg lehet almamagokat is felfüzni, de rengeteg munka, meg mire összejön elég mag, az több év :)

2017. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez parafadugókból van:

[link]


PETpalack-tetökböl:

[link]


Gombokból:

[link]


CD-kböl:

[link]

2017. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek.


Almamagbol biztos nem fogok csinalni....:))

2017. okt. 29. 18:04
 6/14 anonim ***** válasza:
Ping pong labdából.
2017. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kutyáknak-macskáknak való száraztápból is lehet, csak meg keöö fúrni és utána lakkozni - szép szinesek is vannak, föleg az olcsók között.
2017. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Érdemes vele bajlódni ??Kínai piacokon (netán kínai üzletben) olcsón mmegkapod.
2017. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Érdemes vele bajlódni ??Kínai piacokon (netán kínai üzletben) olcsón megkapod.
2017. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én inkább csinálok magam valamit, mint egy kínai - valamilyen vegyszerekkel kezelt - vackot vigyek a lakásomba, amitöl aztán sok minden bajunk is lehet.

Meg sok ember - töbek közt én is - szeretek barkácsolni, sokkal érdekesebb, amit én készítek, mint amit veszek.

2017. okt. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!