Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Előszoba hasznos, vagy felesle...

Előszoba hasznos, vagy felesleges egy házban?

Figyelt kérdés
Ha hasznos,és van, hogy rendezted be? Ha nincs, mi van helyette, hol helyezted el a cipőket,kabátokat, amit leveszel, ha belépsz a lakásba?
2017. okt. 30. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha közvetlen szabad térből (udvarról, utcáról) lépsz be, kötelező. Ha zárt lépcsőházból nyílik a lakás, nem kötelező.

Ha van, érdemes egy kicsit nagyobbra tervezni, hogy elférjen benne egy nagyobb előszoba szekrény, és ha hazaér a család, ne csak egyesével tudjanak belépni.

Ha nincs előszoba, akkor a bejárat közelébe kell megoldani a cipőszekrényt, kabát tárolást. A legelegánsabb megoldás, ha van egy kis gardrob helyiség a bejárat közelében, ami tele van akasztókkal, polcokkal és oda lehet bepakolni.

2017. okt. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az udvarról a nappaliba lépünk be

az ajtó egyik oldalán a cipőszekrény meg mellette (körülötte) a rengeteg cipő (3 gyerek) az ajtó másik oldalán a fogas van.

Naponta legalább 2szer felsöprök..hó,sár,latyak,víz, naponta hát olyankor ott van az ajtó mellett a felmosó és amint valaki belép már törlőm is,mert a konyha útvonala is.

Télen jövünk megyünk és oké a pillanatnyi szellőztetés megoldott,de azért sok amikor megy a fűtés és ki-be rohangálás van.

A bejárati ajtó előtt egy kicsi előtető van,egy gyenge szél fújásnál semmit nem ér,szóval nem lehet ott hagyni a cipőket. Nagyon nagyon utálom és egyre inkább azon vagyok,hogy egy kis fedett részt csináltatunk ami sajna egy ablak feláldozásával járna mert olyan helyen van az ajtó,hogy bármekkora kis fedett belépőt rakunk az étkező egyik ablakát takarni fogja.

2017. okt. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Én az előszoba híve vagyok.
2017. okt. 30. 09:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előszoba nagyon hasznos dolog!

Gardróbszekrény, cipős szekrény, esernyőtartó, tükör, ezek fontosak.

Ha most építkezik valaki, akkor érdemes akkorára hagyni, hogy egy pici asztal egy székkel is elférjen benne.

Cipóváltáskor a székre le lehet ülni, az asztalka meg jó a postának, de főleg ha jön valaki, aki alá akar íratni valamit, akkor nem kell beengedni a nappaliba, vagy a konyhába.

Előnye még, hogy rengeteg piszkot megszűr, amik nem kerülnek onnan tovább.

Nálunk fontos és nélkülözhetetlen helység az előszoba.

2017. okt. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az asztalka meg jó a postának, de főleg ha jön valaki, aki alá akar íratni valamit.

soha nem engedtem be a postást....nem,hogy a házba,de még az udvarba se!! Nekem nem okozott gondot kint a kapuba aláírni bármit is.

2017. okt. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nem csak a postás jön.

Jön népességnyilvántartó, csatornás, fundamentás, villanyóra-gázóra csere, egyéb munkalapok, szomszédasszony letanúztatni valamit, önkormányzatis nő valamiért, ... hogy csak a saját életünkből merítsek.

Én szeretem ezeket viszonylag kulturált körülmények között intézni, nem a kukán írogatni, de ahány ház, annyi szokás!

Te ne rakj be asztalt, nem kötelező, csak javaslat volt!:)

2017. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazsag szerint a postas nalunk is a kapuban adja at az ajanlott kuldemenyt,ha mas van meg bedobja a p.ladaba.De valoban johet olyan szemely,akit nem szivesen vezetunk be a lakasba...nalunk nincs mindig csilivili rend es patikatisztasag...
2017. okt. 30. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Egyébként én nem látom, hogy bárhol is írtam volna, hogy a postás miatt kell az asztal.

Azt írtam, hogy van hova letenni a postát és ez teljesen más.

Jössz hatszáz szatyorral, táskával, kezedben a posta amit behozol, van hova letenni, míg a cipőd leveszed, a kabátodat elrakod, nem a földre dobod le.

Mi többen vagyunk, aki behozza a postát, leteszi a kis asztalra, kiszedi belőle a sajátját és otthagyja a többiekét. Onnan aztán mindenki elviszi a neki szólót.

De mint mondtam, ez csak egy hasznos dolog, amit nem muszáj megvalósítani!

Tökmindegy, hogy a lakásban éppen rend van, vagy nincs, nem kell senkinek sem leltárt csinálnia a holmijainkról, vagy behordania a koszt.

Nekünk jó ez így.

2017. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
Több dolog miatt is hasznos. A cipők kabátok és más ruhák vannak ahova kerülnek. Főként a téli kabátok nagyobbak. Ha nincs előszoba hova raknánk? A nappaliba? Az ott hogy mutat? Másik a táskák, kulcsok és efféléknek a lerakóhely. Ezt mindet egy 3-4 főre már nehéz "csak lerakni" valahova. Meg úgy egyből kupi is lesz :)
2017. nov. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!