Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Karácsonyi házdíszítés?

Karácsonyi házdíszítés?

Figyelt kérdés

Szerintetek miért van az, hogy bizonyos környékeken szinte minden ház fel van díszítve ilyenkor, más környékeken meg szinte egyik sem? Nem hiszem, hogy csupán pénzkérdés lenne, nem igazán látok összefüggést, sok olyan környéken, ahol szép, rendezett, új házak vannak, nincs semmi díszítés, máshol meg az ütött-kopott házikók tele vannak aggatva fényfüzérekkel. Persze a fordítottjára is sok a példa.

Ti szoktatok ilyenkor dekorálni? Kívül, vagy csak lakáson belül, vagy mindkettő, esetleg egyik sem? Mi a véleményetek erről? Hangulatos, vagy giccses?



2017. dec. 3. 23:49
 1/5 anonim válasza:
88%
Szerintem azért lehet, mert van aki nem sajnálja az idejét arra, hogy karácsonyi hangulatot csináljon otthonra, van aki feleslegesnek tartja, vagy szimplán lusta. Én minden évben díszítek egy kis karácsonyfát, sajnos cicák miatt nem lehet nagyot, de az apró díszítések is, mint például az ablakmatricák adnak egyfajta hangulatot :)
2017. dec. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Mert sokan nem akarják az amerikai divatot követni. Maradnak az adventi koszorúnál és a dec.24.-én feldíszített karácsonyfánál.

Mi sem dekorálunk, nem találom hangulatosnak, de legtöbbször giccsesek a díszítések.

2017. dec. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ez beallitottsag kerdese es kesz. ahany haz .. annyi szokas..
2017. dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem kicsit félreértettétek a kérdést. Én azon csodálkoztam el, hogy pl egy kisebbb település szinte összes háza ki van dekorálva, máshol meg ez mintha nem lenne szokás, holott van, hogy szomszédos falvakról beszélünk. Tehát mintha ez a szokás ilyen csomópont szerűen terjedne, nem homogén a dekorált házak sűrüsége :)
2017. dec. 4. 17:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a többiek csinálják, akkor jó ha én is csatlakozom"....


"Ha senki sem csinálja, én sem fogom, mert nem akarok kitünni"....


Kb ennyi...

2017. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!