Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Azokban a nagyon fancy Lakásku...

Azokban a nagyon fancy Lakáskultúra otthonokban hova pakolják az emberek a cuccaikat?

Figyelt kérdés
Nálunk évről évre csak gyűlnek a holmik és emiatt totál zsúfolt a lakás. Ha telerakom az összes falat szekrényekkel, az is zsúfoltságérzést kelt egy idő után. Most tényleg dobjak ki mindent? Vagy kell egy külön raktárszoba? Ti hogy tartotok rendet?

2018. febr. 7. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy elosztogatjuk ingyen, vagy kihajítunk lomtalanításnál mindent, amit több, mint egy éve nem használtunk már. Teljesen felesleges kacatokat tárolni, ha eddig sem volt rá szükségünk, ezután sem lesz. Ugyanez vontakozik a ruhákra is, rég leszoktam már róla, hogy undok darabokat eltegyek, csak mert "jó lesz még valamire". Eddig még nem hiányzott semmi.
2018. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit ma kidobsz,holnap biztosan arra lenne szűkségeg.

Murphy törvényei közül 1

2018. febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Dísztárgyakat, tündi-bündi emléktárgyakat nem veszek soha. Úgyis csak porfogónak jó mind. Mások is tudják hogy utálom, így ajándékba is csak nagy ritkán kapok. Ruhákat is kíméletlenül selejtezem. Így nem gyűlik fel semmi felesleges dolog a lakásomban. Új bútort csak akkor veszek ha helyette kidobok egy régit.
2018. febr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Dísztárgyak nálam sincsenek, viszont "folyamatban lévő" projektek hozzávalóival tele van minden. Ruhák, szerszámok, papírok, meg egy-két egyéb kivételével nincs is állandó helyük a szekrényekben a dolgoknak.

Amikortól felmerül valami, ameddig be nem fejezem, addig szem előtt van, hogy hátha egyszer rászánom magam az elvégzésre. (Néha az az elvégzés, hogy okafogyottá válik a dolog, és kidobom az adott tárgyat.)

Utálom az üres, steril lakásoknak még a kinézetét is.

A Lakáskultúrában jellemzően nem lakott lakások vannak, hanem lakberendezők munkái, beköltözés előtt. Vagy a valós lakások nem sokkal beköltözés után, amikor még negyedóra alatt el lehet takarítani az ott lakás minden nyomát.

2018. febr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondold meg, hogy hány forint egy négyzetméter lakás, aztán gondold végig, hogy na ezen (aztán ezen, aztán ezen, stb.) a négyzetméteren itt ez a sok izé, ez tényleg megérdemli, hogy fenntartsak neki egy négyzetméter lakást, vagy jobban járnék, ha kilakoltatnám a cuccot, hogy visszakapjam a lakásomat? :)
2018. febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg dobj ki mindent, amit nem használsz rendszeresen, vagy nem okoz örömöt. Pl. lehet, hogy a nagymamádtól kapott kiskori plüssöd nem használod, de nyilván érzelmi értéke van, azt ne dobd ki, az emlékeknek és a hasonló szentimentális tárgyaknak legyen egy tárolódobozod, ebbe tedd bele őket szép rendben. Fordítva, a fogkefe pl. nem okoz örömet, de nyilván nem dobod ki, ahogy az ételtartó dobozokat sem, viszont lehet köztük szelektálni, csak azokat tartsd meg, amiket valóban használsz.

A magyar háztartások igen nagy része tekinti a lakása egy részét raktárnak. Lehet, hogy egy családi házban "elfér" egy ún. kupiszoba (bár engem ott is frusztrálna), de egy 70-80 négyzetméteres lakásban egyszerűen luxus egy szobát erre fenntartani. Nem kell teleraknod a falat szekrénnyel, a cuccot kell redukálni, hogy elférj.

A legfontosabb, hogy sajnos könyörtelennek és őszintének kell lenni, és ez sokszor nehezebb, mint az ember hinné. Nyilván rossz érzés, hogy egy-egy selejtezésnél kiderül, mennyi pénzt szórunk el olyan tárgyakra, amik később csak porosodnak, de sose tarts meg csak azért valamit, mert fizettél érte, ne adj' Isten kifejezetten drága volt.


Nekem a cipőim voltak a legfájóbb pont, egy csomó méregdrága tűsarkút vettem össze még régebben, azt gondoltam, hogy majd szuper csinos és nőies leszek tőlük - mondanom sem kell, hogy a 90%-át nem vettem fel a lakáson kívül, mert hiába márkásak, hiába kerültek kisebb vagyonokba, ha kényelmetlenek. Nem vagyok mazochista, szóval világossá vált, hogy nem fogom őket hordani, és hát nagyon szépen mutattak a gardróbban, de azért na, számomra a cipő nem dekorációs elem.

Egy fekete meg egy bőrszínű darabot megtartottam, a többit eladtam vagy elajándékoztam, ami senkinek sem kellett, az meg sajnos ment a kukába. Sajnáltam nagyon, de tényleg nem vagyunk raktár.


Rokonoknak, barátoknak meg tessék megmondani, hogy ajándékozzanak élményt porfogók helyett :)) Egy közös vacsora vagy egy szülinapi sütizés szerintem sokkal jobb ajándék, mint egy huszadik váza vagy gyertyatartó.

2018. febr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
150 négyzetméter a ház, de nincs "kupiszoba", kiakadnék tőle. :D A hálónkban van egy óriási beépített szekrény, az sok mindent elnyel, a nappaliban csak annyi cucc, ami szellősen elfér a nappalibútoron. A vendégszobában van egy nagy könyvespolc, ott vannak az olyan könyvek, amiket ritkán veszünk kézbe, de kidobni nem szeretnénk.
2018. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!