Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hol lehet Budapesten jó...

Hol lehet Budapesten jó minőségű, strapabíró ágyneműtartós franciaágyat vásárolni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években már a második ágyunk adja meg magát. Átalakítottam, megerősítettem, de...

Kettő alapvető gondunk van a vásárlásnál. A legtöbb ágy farostból készül. Nem lehet különböző ágyráccsal kérni az ágyneműtartósat. Hiszen nem ugyanarra van igénye a 60 kilós nejemnek, mint nekem a 110 kilómmal. Míg ő szereti a rugalmas ágyrácsot, addig én a fix keményet.



2018. márc. 30. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyedileg készíttessetek akkor.

Pl. a Butor-baro.hu

2018. márc. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

És mit jelent amúgy, hogy megadja magát? 2 év garancia van az ágyakra, tehát be kell cserélniük, ha tönkremennek. Én egyébként 35 éve ugyanazon a heverőn alszom, semmi baja. Persze mit sem tudok az ágyrácsok és matracok világáról, sose is volt rá szükségem, most is kb. 15-20 000 Ft egy olyan új heverő, amin alszom.

Lehet a földön is aludni egy összehajthatós szivacsmatraccal, ami 9000 Ft, az is elég strapabíró megoldás.

2018. márc. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól ismerjük mi is ezt a problémát! Megadja magát = tönkremegy, széttörik. A garanciaérvényesítés pedig nem könnyű. Ha 1-2 év múlva még létezik a bolt, a forgalmazó akkor is nagy viták árán hajlandók javítani, cserélni. A nagy áruházakban könnyebben megy, de az sem leányálom.

(ikea bútort nekünk sem cserélték ki ami összetört. Egy évig kicserélik, ha sértetlen, de ha letelik az egy év akkor már vitakérdés náluk is a csere. Az összetörtre ők is rámondják, nem rendeltetésnek megfelelően használtuk. Kedvesen még azt is mondta a nő, próbáljuk meg a lakásbiztosítással kifizettetni, ha lehet.)


Bútorlapból nem szabad ágyat venni! Fenyőből, bükkfából kell gyártatni, illetve asztalos gyártótól venni.


Mi a XI. kerület Bocskai úton az önkormányzattal szemben rendeltünk fenőágyat, az nagyon jó.


2-eske

A régi ágyak még, ha jónak is tűnnek, nem igazán egészségesek. Két okból. A mai profi ágybetéteket meg sem közelítik a retró ágyak matracai. Az ízületeknek egészségesebbek, mindenkinek súlyához, méreteihez, egészségi állapotának megfelelőt lehet választani. (ahogy a kérdező is írja, nem egyforma matrac, ágyrács kell egy vékony nőnek, egy erős testalkatú férfinak)

A másik, amiért érdemes időnként lecserélni a matracokat az az atkák. Ráadásul az új matracokba meg sem telepednek.

A földön alvás pedig nem mindenkinek és nem minden helyzetben egészséges. (felfázás, padló szinten lévő por, a túlzottan kemény felület)

2018. ápr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3: Én próbáltam ezeket az új matraccsodákat, egyik sem volt annyira kényelmes, hogy 10 mp-nél tovább bírtam volna rajtuk feküdni fájdalom nélkül, mind valamilyen panaszt okozott.

A szivacsmatracos heverőnél és a szivacsmatracon földön alvásnál viszont semmilyen gondom nem volt.

Szivacsmatracból egy teljes skála van sűrűségre, keménységre, és olyan méretet vágatsz, amilyet akarsz.

Amikor ezen az ágyon aludni kezdtem, talán 28 kiló lehettem, most vagyok 75, és most is tökéletesen kényelmes, és gyerekkoromban is az volt, atkája nincsen tudtommal.

Ha le szeretném cseréltetni a matracot higiéniai okból, akkor a Népszínház utcai boltba mennék, ahol olyan méretűt és keménységűt veszek, amilyet kérek, mert nagyon széles skálán mozognak a szivacsmatracok keménységben az egészen puhától a szinte fa keménységűig.

110 kilós embernek talán külön ágy kéne szerelmeskedésre és alvásra, szerintem ez volna a megoldás, kettejük súlya összeadódik egy ponton és nem mozdulatlanok.

De alvásnál nem szabadna egy ágynak eltörnie, vételkor tisztázni kéne az ágy teherbírását, gondolom, nem egyformák.

Ma 10 helyből 9-nek fogalma sincs az árui jellemzőiről, pl. ami engem érdekelt, a szivacsmatrac sűrűségéről, tehát garanciát sem arra a minőségre vállalnak, amire szükségem van, tehát ott nem vásárolok, ahol nem is értik, mit kérdezek. Ugyanígy a teherbírásnak is nyilván vannak jellemzői, az eladónak értenie kéne hozzá, és a vevőnek pedig elkerülni az olyan helyet, ahol azt sem értik, mit kérdez.

2018. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!