Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen helytakarékos módszerek...

Milyen helytakarékos módszerek vannak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanokra mint pl. egy puff a gyerekszobában, amibe a plüssöket, vagy egyéb puha dolgokat lehet beletömni, így helyet takarítva meg a polcon a többi dolognak.

Van még ilyen ehhez hasonló?

Nem csak a gyerekszobába valókat keresek, bárhol bármilyen ehhez hasonló helyspórolós módszer jó lesz :D



2018. szept. 14. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Nekem tetszik a gyerekszobában az emeletes ágy, alatta íróasztal kombó. Szerintem a gyerekeknek is izgalmas, jó kis kuckókat lehet belőle csinálni. Lépcsők alatti rész beépítése szekrénynek is jó. Kisebb közlekedőkben felső pakolós rész sok mindent el tud nyelni, ha beépíted.
2018. szept. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Az ágyneműtartós ágy is sokmindent elnyel, de vannak ágy alá tolható tárolók is. A legtöbb kis helyet tároló polcnak mindig ki lehet használni.

de sokkal egyszerűbb és sok ötletet találsz a neten ha beírod a kulcsszót. [link]

2018. szept. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Viszonylag kevés tárolási lehetőségünk van, így mi igyekszünk minden lehetőséget megragadni.

Számunkra ilyenek az egyedi bútorok. Pl. beépített szekrény plafonig, ami rengeteg cuccot képes elnyelni. Így pl. az előszobában az ajtó feletti tér sem maradt kihasználatlanul.

Nagyon jó az ágyneműtartós ágy, ha jót választ az ember, akkor rengeteg pakolóhelyet kap. Nekünk volt ágy alatti tárolónk a régi ágyunkhoz, de utáltam. Mindenesetre természetesen ott is sokminden tárolható.


Nagyon szeretem az ikea ötleteit, köztük a Kallax sorozatot. Ránézésre semmiféle fantázia nincs benne, viszont kosarakkal, fiókokkal, egyéb kiegészítőkkel tök otthonossá varázsolható velük egy lakás.


Van puffunk, amiben tárolhatók cuccok, kettő is.


A kanapénk is ágyneműtartós.


És amit a legjobban szeretek, az szintén ikea... Mosógép fölötti szekrény. Rengeteg cuccot elnyel.


Ezen felül sokat számítana a konyha praktikus méretválasztása. A miénk pl. szerintem nem jó kialakítású, én azt is sokkal mélyebbre és magasabbra tervezném, ha egyszer kicseréljük.

2018. szept. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk most az egyik gyerek olyan ágyat fog kapni, ami magasított, és az alja végig fiókokkal van tele. Így gyakorlatilag lesz egy 200 cm hosszú, 50 cm magas komód, ami 90(!) cm hosszú fiókokkal van tele, a teteje pedig ágynak van elkészítve. Gigantikus mennyiségű holmi elfér majd benne.
2018. szept. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Mindenkinek ment a zöld kéz :)

2018. szept. 15. 08:49
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Amiket én használtam:

Lakótelepen ajtó mögé polc

Magas lakásban galérián az ágy, alatta asztal székkel.

Felhajtható asztal (nekem terepasztal volt rajta)

Hálószobában könyvespolc az ágy felett a falon (Az alsó polc legyen fej magasság fölött)

Méretre készült szekrények (rengeteg holt teret lehet megspórolni)

2018. szept. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Egyszer láttam egy nagyon király megoldást. Galériás felső ágy volt és a hozzá felvezető lépcső összehajtható volt majdnem a fal síkjában. Így nem foglalt összezárva semmi helyet.


Galériás ágy, vagy emeletes ágy alul íróasztalos résszel is egészen hasznos.


Ágy feletti könyvespolccal vigyázni kell, egyszer úgy telepakoltam, hogy kiszakadt a falból (tégla fal, rosszul is volt befúrva és nagyon leterheltem).


A "pakolós" ágyak is nagyon jók, elnyelik a cuccot.

2018. szept. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

Az Ikea Kallax sorozatának nevét én is csak áldani tudom.

[link]


Nekem 5x5 fekete van, de van több színben, vannak bele fiókos-dobozos betétek.


Nálam mivel albérletben vagyok, ezért a hordozhatóság is számított, ezt lapra lehet szedni, autóban elfér. Illetve vettem bele Dröna dobozokat.

[link]


Viszonylag olcsóak, elég masszívak nem is teljesen rondák és rengeteg dolog fér beléjük. Jól eloszthatóak benne a ruhák, pólók, nadrágok, van amelyikben a tisztító szereket tartom.

2018. szept. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó ötleteket! :)
2018. szept. 16. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!