Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A magyar otthonok miért...

A magyar otthonok miért túlzsúfoltak?

Figyelt kérdés

A kacatokon (jó lesz az még valamikor! soha nem fogja senki használni, tulaj halála után megy a konténerbe) túllépve, a bútorokról szólna kérdésem.


Azt figyeltem meg, hogy például 8-10 személyes asztalt vesznek a konyhába, pedig vendég szinte soha nem fordul meg náluk, de így legalább oldalazva kell közlekedni, a hűtőt csak úgy lehet kinyitni, ha a széket elteszik az útból... De legalább drága volt!


Vagy a nappaliban egy tank is elakadna, mert akkora (és annyi!) kanapé, szék, fotel került bele: kérdésemre, hogy miért jó ez így, a válasz: nem jó, mert nem férünk el, kerülgetni kell mindent, de mit lehet tenni, így adták a boltban...


2018. nov. 4. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Akkor ezek szerint te eddig csal túlzsúfolt otthonban jártál. Nálunk, és az ismeretségi körömben sincs úgy, ahogy leírtad.
2018. nov. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Az általam ismert magyar otthonok nem ilyenek, te forogsz rossz körökben
2018. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Erre van pénz. Összegyűjtik,nem kell vele bajlódni, hogyan kell összeszerelni. Mi is vettünk egy konyhaasztalt, nagyobb munka előtt(szeletelés stb) meg kell húzni a lábcsavarokat, mert szétesik. Akkor erre volt pénz. Ami bosszantó, hogy csak egy boltban vásárolnak, mert drága a szállítás, ha más városból.
2018. nov. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Ezt sikerült kitalálni. Nem baj. A pont jár.
2018. nov. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

A kérdésben ott a válasz: azaz neked bajod van azzal, hogy nincs elég tered a lakásodban. Csakhogy nincs pénzed sem egy nagyobb lakásra - és elértünk a magyar valósághoz.


Én 25 nm-en nőttem fel 3 tesómmal 2 nevelőmmel. Miért? mert ennyire volt money.


A jó lesz még valamire - tipikus az ínséget megélők mentalitása, akik sajnálnak mindent kidobni, mert nem lehet mindig hozzájutni, vagy csak drágán bizonyos dolgokhoz, ezért felhalmoznak. A nagyszüleinknek ez életszükségletük volt. A szüleinknek ez egy tanult viselkedés volt, de még hasznos volt. Ma már nagyon sok minden elérhető a hét bármelyik napján, ezért nincs értelme a rossz gumibelsőt félrerakni, hogy még rakok rá foltot, ha lesz rá időm - mert időm az nem lesz, hanem allokálok.


Az, hogy valami drága volt - az csak azt jelenti, hogy keveset kerestek. Egy hűtő nem drága. Európai szemmel kevesebb, mint egy heti bérből meg lehet venni egy normális hűtőt. Ez nálunk nincs így.


Kevesen engedhetik meg maguknak a filmeken, sorozatokban látott hatalmas tereket (amik nem a valóságot mutatják, hanem egy díszletet).

2018. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert nincs pénz nagyobb lakásra. Ilyen lakásárak mellett. Ilyen egyszerű. Hozzánk speciel igenis jönnek vendégek, szóval nem vehetek 4 személyes asztalt, se kétszemélyes kanapét. A hálószobánk is zsúfolt, mivel tök pici de bele kellett zsúfolni az ágyat és a szekrényt ha nem akarunk a nappaliba járni öltözködni. A gyerekeink is egy szobában fognak lakni legalábbis egy darabig. Két ágy, két szekrény, íróasztal és máris zsúfolt a szoba.
2018. nov. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jo a kerdes!Nemreg errol beszelgettunk mi is itthon. A mi lakasunk magas es tagas, jo, nem ugy, mint mondjuk Monica lakasa a Jobaratokban, hanem csak nincs tulzsufolva.:) Nalunk vannak beepitett szekrenyek (kihasznalva a nagy belmagassagot), igy azokban konnyebben raktarozunk. Meg amugysem vagyunk nagyon gyűjtögető tipusu csalad. Anyosomeknal bar van beepitett szekreny (panel), es anyueknal is (tegla, de nem magas), lomokat tartanak bennuk, nem hasznaljak a mindennapokban, pedig van lenti tarolojuk is. A szobaik tele vannak butorokkal (a regi butorok raadasul melyebbek is, igy nagyobb helyet foglalnak), mert egyebkent uresnek erzik a teret. Pl nalunk uresnek erzik a nappalit, mert nincs benne az a tipikus szekrenysor, amiben van vitrin meg ilyesmi. Ugy vannak vele, hogy az ugy valo, azt ugy kell. :)
2018. nov. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon változó ez is. Nálunk még az évek alatt is változott.


Időnként nagyon összegyűltek a dolgok. a Régi bútorok sem koptak még el, de már kaptunk "újat" ami másnak nem kellett. Így volt zsúfoltság.


Nekem például a 8 m2 körüli szobámban volt ágy, mellette fotel, elég nagy íróasztal, kis szekrény, közepes szekrénysor. Tele volt, mégis tudtam benne mozogni. De volt, amikor íróasztal helyett kis asztal volt, és vagy tízféle módon el volt rendezve az évek során.


Kollégiumban is volt, hogy sportot űztünk a "lomizásból". 2-en voltunk, szekrényeket, fiókokat szedtünk össze, polcokat, volt 2-3 kis hűtőnk. Egyszerűen tetszett.Máskor meg elég volt a teljes letisztultság és minimális pakolótér.


Otthoni házunkban is az a fura, hogy nincs egy "berendezése" a szobáknak, csak úgy halomban van mindenféle bútor. Meg nincs egy dolgozó szoba, vagy nappali, mindig minden össze-vissza. Pedig időnként volt 1-2 jó elrendezés, amolyan egyszerű de nagyszerű módon.

2018. nov. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy nagyon sok múlik a berendezésen és elrendezésen.


Be lehet rendezni rosszul egy szobát, rossz bútorokkal. Meg úgy is, hogy elég tágas, mégis minden jól megközelíthető legyen.


Volt nagy szobám, 15-16 m2, de annyira kötöttek voltak benne a bútorok. 2 ágy, hatalmas szekrény, felesleges íróasztal. Nem sok jó elrendezési lehetőséget adott.


Mostani szobám mikor először megláttam, első gondolatom az volt, hogy hogy fogok elférni? Mindössze 8 m2 az egész. Az előző lakónak láttam, hogy van egy ágy, egy kis asztal és egy komód. Öltözködni meg a folyosó-előtérbe járt. Inkább tűnt az egész egy börtön cellának.


Én beköltöztem, befért egy IKEÁ-s 180x180-as polcos szekrény, mellé egy asztal, egy olcsó IKEÁ-s gardrób szekrény és az ágy amit szintén cserélni akarok IKEÁ-sra. Kicsi a szoba, mégis eléggé használható. Minden relatív kényelmesen elfér.

2018. nov. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!