Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Budapesten hol találok legolcs...

Budapesten hol találok legolcsóbban sötétítőfüggönyt?

Figyelt kérdés

Albérletbe költöztem, kevésből tartom fenn magam, szeretném a lehető legolcsóbban megúszni. Köszönöm a tippeket.

22/L



2018. nov. 5. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Használtan Vaterán például, én is árulok.

DE!

Elvileg tartozéka a lakásnak a függöny, mivel minden ablak egyedi méretű, tehát mindenképp varratni kell, még ha készfüggönyt is veszel. Az pedig többhetes projekt is lehet, oszt addig nem tudsz besötétíteni?

Én is adok bérbe, alap, hogy meg van varratva oda a függöny!

2018. nov. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Turikban is érdemes megnézni, ott gyakran kilóra adják, nem méterre.
2018. nov. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a készfüggönyt javaslom. Albérletbe totál mindegy hány darabból van. Kinéz valahogy, aztán ha három-négy részből áll, akkor annyiból. Ennél olcsóbban nehéz kihozni, főleg ha van valami akció valamelyik nagy áruházban.

Az oké, hogy a függöny tartozék is lehet akár egy albérletben, de nekem pl. nem tetszett, ami járt a lakáshoz, úgyhogy vettem másikat. Az egyik szobában meg eleve nem is volt. Oda is vettem. Nálunk vidéken, ahonnan származom, van kilós méteráru (tudom, furán hangzik). Ott vettem hozzá anyagot, anyukám pedig nagy lelkesen megvarrta és elhoztam.

A két ablakra összesen mindenestől (kivétel varrási költség) 15 ezer forint körül kijött.

El is hoztam, amikor elköltöztem. :) Átszabattam anyuval az új ablakokra.

2018. nov. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mömax-ban vettem két fekete plédet + függönyakasztót, az egész kb. 3000 forintból megvolt, a kétsoros függőnyrudat pedig már korábban megvettem. Az egyik soron rendes függöny, a másik soron a két pléd van fellógatva. Pont akkora méretűek a plédek, amik kellettek az ablakhoz, az árukhoz képest elég jól sötétítenek. Bármilyen rendes sötítétőfüggöny 4000+ forint és az ablakomhoz 2 kell. Továbbá szinte mind 240cm hosszú, nekem meg 180cm bőven elég, a pléd pont ennyi, nem kell méretre vágni sem.
2018. nov. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3: Természetesen csak annyi a bérlakásban a függöny funkciója, hogy lehessen besötétíteni és aludni benne, minden változtatáshoz a bentlakónak joga van. Amíg megtalálod és megvarratod, ami tetszik, addig is VAN függönyöd, és nem vagy rákényszerítve arra, hogy a bentlakás első heteiben arra szánd a szabadidőd, hogy a lakást lakhatóvá szereld fel - nem csak a függöny ilyen "apró" kellék egy lakásban.

Az IKEÁban a VIVAN függönypár 3500 Ft újonnan, Vaterán 2000 Ft.

Másutt nem vennék készfüggönyt, mert vittem vissza sokat, ferdén volt varrva, stb.

Nem utolsó sorban drágábbak is voltak!

2018. nov. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!