Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mikor és milyen időközönként...

Mikor és milyen időközönként szokott az IKEA-ban kamatmentes hitel lenni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm szerint rendszeresen, évente többször is van (pl. decemberben mindig), de én még nem találkoztam vele. Melyik hónapokban jellemző?

Meg hát december van és a honlapjukon jelenleg semmi erre utaló jelet nem találtam.



2018. dec. 6. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Ne vegyél hitelre kanapét. Ráadásul ha nincs pénzed ne az ikeában vegyél bútorokat...
2018. dec. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, konyhát szeretnék venni és nem mindegy, hogy az 1 milliótól egyszerre fosztom meg magam, vagy több, kamatmentesen halasztható részletben. Amúgy köszi, jól élek ;)
2018. dec. 7. 10:29
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Hitelre ne vegyél semmit! Kicsit sem furcsa, hogy miért van ott az IKEA pénzügyi részénél a Cetelem Bank neve? A szó szoros értelmében "Áruházi Hitel" nem létezik, mert az áruházak nem várnak a pénzükre, nekik azonnal egyösszegben kell a termék vételára, ezért mindegyikük partneri szerződésben áll 1-1 bankkal, ami kifizeti nekik ezt, Te pedig a banknak törlesztesz! Ehhez kötelezően hitelkártyát is adnak, aminek külön díja van, és a futamidő végén feltűnik az átverés, egy kisebb kamat! Egyébként van bármi közöd a Cetelem Bankhoz (ottani folyószámlád, biztosítás, stb..) ? Mert ha nincs, akkor a futamidő alatt egyből rádszállnak, és elkezdenek hetente zaklatni telefonon, hogy mennyire vagy megelégedve a szolgáltatással, ajánlanád-e másnak is azt a bankot, stb..., és a végén még arra is rá akarnak beszélni, hogy a jelenlegi bankodtól menj át hozzájuk! Tapasztalatból mondom, én megjártam, bár én hűtővásárlásnál (Media Markt - Budapest Bank), de ezek mind egyformák!

Viszont ha "jól élsz", akkor nem értem, minek ez a hercehurca, az IKEA amúgyis a legdrágább áruházak egyike, a Praktiker sokkal-sokkal olcsóbb, de még az OBI árai is elfogadhatóak, ezeknél akár hitel nélkül is meg tudnád venni ugyanazt a minőséget, felesleges 1 milliót költened, töredékéért vannak nagyon szép konyhabútorok!

2018. dec. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

utoljára nyáron vettünk konyhát úgyanígy, úgyhogy lassan eljön megint az ideje :)

egyébként én ajánlom az ikeás konyhát szép is és sokkal jobb, praktikusabb megoldások vannak benne, mint egy obisban

2018. dec. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én személy szerint megnéztem mindenhol, nekem az Ikeás tetszett a legjobban, az győzött meg a leginkább. Az Obiban, Bauhausban elég gyenge minőségűek vannak. Arról nem is beszélve, hogy akármilyen konyha nem tehető oda a rendelkezésre álló helyre, az Ikeában egyedileg összeválogattam, hogy milyen elrendezésben, milyen bútorok kellenek.

Voltam ismerős és családtag asztalosnál, nem tudnák sokkal olcsóbban megcsinálni és a nekik odaadott terv alapján korrektnek ítélték árat. Az Ikeában cserébe 25 év garancia van rá.


Sajnos, nem túlzottan repesek a hitelért, tulajdonképpen hányok a gondolattól is. Arra elég a fizetésem, hogy a 10 hónapos futamidő alatt a magas törlesztőt is ki tudjam fizetni, de arra nincs elég időm a költözés miatt, hogy az árát összegyűjtsem. Amit elrontottam az az, hogy elhittem, hogy most decembertől lesz ez a kamatmentes lehetőség, így valószínűleg konyha nélkül kell költözzek, ami időszakot még nem tudom, hogyan vészelek át. Ezért érdekelne, hogy aki jártasabb ebben, jobban és évek óta követi az Ikeát és kedvezményeit, mit tapasztalt, milyen rendszerességgel hirdetik meg ezt a lehetőséget. Mennyi időt kell majd így eltöltenem?

2018. dec. 10. 13:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, hát amúgy sem érdemes konyhával együtt költözni, mert egyrészt minek költöztetnéd duplán a bútort, másrészt hiába tudod variálni a szekrény elemeinek sorrendjét, attól még a méretekkel, és az abból adódó elrendezéssel lehet gond, érdemesebb inkább helyszíni felmérés után már eleve az új lakásba szállíttatni!
2018. dec. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, oda szeretném venni, nem a mostani lakásomba.
2018. dec. 12. 07:54
 8/8 anonim válasza:
2019. okt. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!