Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi az oka annak, hogy régen...

Mi az oka annak, hogy régen szinte mindig magasra szerelték a wc-tartályokat, manapság meg alacsonyra szerelik?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 16. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor még csak "láncos" tartályok voltak, a mai tartályokon meg már van kis-és nagy öblítés, vagy stop gomb, és ezeket már kézzel kell megnyomni, így nem tehetik 180 magasra.
2019. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De amúgy a mai láncos tartálynál is működik a takarékosság, ha a láncot elengeded, eláll az öblítés.
2019. ápr. 16. 20:00
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Talán a Wc tartály belső műszaki megoldása .
2019. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Ez engem is érdekelne.

Mert régen azért szerelték magasra, hogy a víz helyzeti energiája nagy legyen, így mire leér, a mozgási energiája lesz nagy, amivel könnyen megy az öblítés.


Vajon mi változott azóta, hogy erre nincs szükség?

2019. máj. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem volt.

90es években mikor kezdtem a szakmát volt 1-2 marka és mindkettő felső volt.

2019. jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Na ezt én sem értem, miért terjedt el az alacsonyan szerelt tartály. Több hátránya is van, csak kettőt említve:


1. Az említett helyzeti energia probléma.

2. Az alacsonyra szerelt tartályoknál gyakran jelentkezik az, hogy a wc tetőt nem lehet felhajtani, mert túl közel van a tartály. Azaz a tetőt a tartálynak ütköztetve, az nem éri el a függőleges pozíciót sem, így "visszacsapódik".

2019. jún. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ez a visszacsapódós probléma nem a tartályé, hanem a blfax vízszerelőé és a nem kompatibilis csésze-tartály választás. Oda kell figyelni a méretekre és kész.
2019. jún. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
#7 De sok helyen van ez így nemde? Felső tartályoknál ez a jelenség teljesen kiküszöbölhető lenne.
2019. jún. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, azért van, mert ha alsó kifolyású a csésze és lent van a tartály, akkor a nyújtot "nagyseggű" csészét kell betenni, így megoldódik a probléma. Vagy hátsó kifolyasú esetén be kell rakni egy flexibilis bekötőcsőt és kicsit előrébb rakni a csészét.
máj. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vagy ha így se elég a hely, akkor extra vékony wc tartalyt kell venni: [link]
máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!