Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A dió, tölgy, fenyő fából...

A dió, tölgy, fenyő fából készült bútorok lehetnek üregesek? .

Figyelt kérdés
Vagy azok tisztán tömörfából készülnek ?.
2019. jún. 24. 06:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Készülhet valamilyen furnérozott anyagból és akkor lehet üreges.
2019. jún. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy szekrény például anyagától függetlenül üreges.
2019. jún. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ha a leírásban tömör dió, tölgy, fenyő van írva, akkor az belülről nem üreges ?. pl: egy 150KG-os francia ágy.
2019. jún. 24. 07:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézd: laikusként is meg tudod állapítani, hogy valami csak préselt valami, vagy deszka.
2019. jún. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én (asztalos) tudokbopyat csinálni, amiről a laikusok semmit nem tudnak megállapítani.
2019. jún. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De amúgy nem jellemző, ipyet csalni babra munka lenne, vannak szerkezetek, amiket súlycsökkentés gyanánt kimatnak belülről, ahol nem látszik, de nem jellemző, egy ágy esetében pl sokal egyszerűbb rendesen tömörfából legyártani, mint valahogy elcsalni, na es költséghatékonyabb is.
2019. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyet és kimarnak, bocs nem látom a naptól a telefont.
2019. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De egyszerűbb lenne válaszolni, ha konkrétan tudnánk miről van szó.

De láttam már olyat pl nagy bútorforgalmazó cég kínálatában, hogy név: tölgy tv állvány

Leírásban tömör fa


A termék pedig táblásított fenyőből állt, ami tölgy furnérozást kapott...

Szóval tömör fa volt, csak marhára nem tölgy.


Én is szoktam ilyet csinállni, de csak ha a megrendelő hanyattvágja magát az ártól amit a tölgy elképzelt bútorára kap, igazából egyszerre szoktam is nekik árajánlatot csinállni a tömör tölgyre és erre a megoldásra.


Amúgy tölgy nem hajlamos nagyon a repedésre, de sok keményfa esetében a táblásított fenyő + furnér a tartósabb megoldás, egy repedésre vetemedésre hajlamos fa esetében kevésbé szívesen vállalom a garanciát, csinálltam már olyan tárgyalóasztalt, aminél a megrendelőnek a szájába rágtam, hogy ez így nem jó es meg fog repedni, de ragaszkodott hozzá...

2 év múlva mikor megrepdt, meg én voltam a hülye asztalos.

2019. jún. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A képen látható Franciaágyról lenne szó [link] ahol én néztem Debrecenben ez tölgyfából készült, legalábbis a bútor kereskedésben ezt mondták, nagybátyám azt mondja üreges a belseje az oldalsó fa részeknek, az ágy keret ágyráccsal 294000 Ft, a súlya 150KG körüli de pontos információval nem tudtak szolgálni, gyönyörűszép és masszív ágynak tűnik, de ha üreges a fa, akkor nem adnék ki érte ennyit, én nem gondolnám azt hogy nem tömör tölgyfából van, nagybátyám viszont azt mondja, hogyan a legegyszerűbb megállapítani hogy tömör fa vagy sem ?.
2019. jún. 25. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!