Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egyszemélyes háztartás hosszúk...

Egyszemélyes háztartás hosszúkás konyhájában legalább mennyi hely kell szerintetek az egymással szemben levő bútorok között, hogy normálisan lehessen benne tevékenykedni?

Figyelt kérdés

2019. júl. 3. 08:52
 1/9 anonim válasza:
100%
1-1,5 meter mar jo, de minimum 80cm.
2019. júl. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90 cm minimum
2019. júl. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Annyi legalább kell, hogy ha végigmész, egyik oldalon se verj le semmit.

Ahol egy 45 kg-os kényelmesen tevékenykedik, a 90 kilós már kissé szűkösen lehet.

Erről pedig semmi infót nem adsz.

2019. júl. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nem csak testalkat, de érzet kérdése is. Én a pl. tipikus hosszúkás panelkonyhákba sosem tennék két oldalra munkalapot, mert megőrülnék a bezártságérzettől. Arra sem szeretek alapozni, hogy sosem fogjuk senkivel kerülgetni egymást a konyhában. :)
2019. júl. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, hogy ki kell tudnod nyitni a sütőajtót, úgy, hogy közben ehhez lehajolva a feneked is elférjen :D Szerintem kb. olyan 1 méter, ami már/még élhető.
2019. júl. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

90cm már minden megoldható, a felett pedig fokozatosan egyre kényelmesebb.

Asztalos.

2019. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
atlagos testalkatu vagyok, a sutot (meg a fiokokat, stb) viszont nem csak veluk szemben allva lehet kinyitni
2019. júl. 4. 06:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Pici konyhám van, 65 cm van a konyhaszekrény és a szemközti polcos rész között. Semmi gondot nem okoz, a sütőt és mosogatógépet alapból nem szemből nyitom ki (nagyobb konyhában sem) hanem oldalról mert úgy érem el ami benne van. Nincs ajtós konyhaszekrény-elem alul, csak fiókos. Nekem nem kényelmetlen ez a méret, de nagyobb termetű ismerőseinknek már vigyázzba kell állniuk.
2019. júl. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, egyelőre úgy tűnik, nekem is annyi hely maradna csak, de akkor ezek szerint az még működik. Egyébként én is pici konyhán szocializálódtam, úgyhogy annyira azért nem lenne furcsa. A falakat ugye nem tudom arrébb tolni, és az egyik oldal normális, 60 mély lenne (hogy normál méretű mosogató legyen azért, nem csak valami kicsinyített változat, hiába létezik olyan is), úgyhogy igaziból azon gondolkodom, hogy a szemközti falra hány centi mély valamiket merjek rakni, hogy ha nem is normál konyhaszekrényekkel, azért az a fal is ki legyen használva (főleg mert eleve kicsi az egész konyha, ezért teljesen üresen hagyni a szemközti falat valahogy pazarlásnak tűnne).
2019. júl. 5. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!