Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nem brutálisak manapság az...

Nem brutálisak manapság az átlag bútorok árszabása?

Figyelt kérdés

Egy sarokkanapé, ami mondjuk 3 évnél tovább bírja, nem szakad szét a szövet rajta, ott kezdődik, hogy 200k.


De az átlag olyan 300-400k.



2019. júl. 4. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
De, cserébe a használt kanapékat nem viszi szinte senki és ezért tizedáron árulják. Nekem is így lett hibátlan műbőr 3+2+1 szettem húszezerért, nem tudták hova tenni. Persze nem mindenki akar használtan.
2019. júl. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Asztalos vagyok, de igen, elképesztően...

10-15 evvel ezelőtt alig mertem 30-40%ot rátenni munkadíjként a bútorra, mert azt mondták drága és nem rendelik meg...

Most nem szarozok, anyagár +100% a munkadíj...

Ha Bp-i a megrendelő, akkor simán 200%... És még így is olcsó vidéki asztalos vagyok... 2020 nyaráig vagyok jelenleg betáblázva, rogyásig van meló...

2019. júl. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én is használtban gondolkozok :) Kell egy teherautót bérelni, és úgy összeszedni aznap egy teljes lakásnyi bútort :))


Őrület, egy konyhaasztal + 4 szék simán 70k. És az csak egy alap :D

2019. júl. 4. 17:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Százezreket spórolhatsz egy ilyen akcióval, ha normális darabokat fogsz ki. Alkudj is pofátlanul, a legtöbb bútor nagyon útban van és már szabadulnának tőle, főleg a szétszedhetetlen daraboktól. Az utánfutó olcsóbb, ha nincs C jogsis ismerősöd.
2019. júl. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi béreltünk egy Ford Transit-ot (B jogsi) és egy nap alatt összeszedtünk egy 50 km sugarú körben egy kis lakás komplett berendezését (még zuhanykabin és mosdó is volt benne) összesen 130 ezerért. Ülőgarnitúra, franciaágy, szekrénysor, tálalószekrény, étkezőgarnitúra, szőnyeg.

Mindenki dicséri a lakásunkat, mert nem csak az olcsóság volt a fontos, hanem hogy passzoljanak egymáshoz és a stílusunkhoz.

Kárpitozott cuccot érdemes falun venni, ott nincs poloska és úgy vigyáznak rá,(takargatják ezerrel) hogy olyan mintha új lenne.

A Transit kauciója 100ezer volt, de azt a napvégén visszaadták. 3 személyes, vigyél 2 havert pakolni!

2019. júl. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jól írják a válaszolók, használtat érdemes keresni.

Költözéskor én csak a franciaágyat vettem újonnan, mert azért az elég kényes dolog (más kérdés, hogy majdnem két hónapot vártam rá a megrendeléstől, lehet, hogy még akkor ültették hozzá a fát...).

Szekrényeket, asztalokat, polcokat a Vaterán szereztem be. Pl. egy 3 ajtós, akasztós-polcos-fiókos gardróbszekrényt 15 ezerért vettem és a középső elem nagy tükrös.

2019. júl. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amikor albérletbe költöztem nekem is mindenem használt volt. Fogalmam sem volt mi lesz 1 év múlva, így fölösleges lett volna drága, új, arra a lakásra szabott bútorokkal berendezni.

Amikor megvettük a saját lakásunkat, akkor a bútoraink nagyrészét vittük magunkkal és az előző lakó is hagyott ott nekünk. Amit oda vettünk, vagy csináltattunk, az már új volt és oda egyáltalán nem sajnáltam. De pl. a kanapénk a régi, amit anno 30 ezerért vettünk használtan. A macskánk miatt nem is merünk újat venni még. Nagyon szép állapotban került hozzánk ennyi pénzért.

Senki nem mondaná meg, hogy a bútoraink nagy része "levetett". Modernek, szépek, illenek az összképbe. Főleg Budapest környékén annyira sok a leselejtezendő bútor, hogy bőven lehet így is válogatni színben, méretben oda illő darabokat.

2019. júl. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem csak ez az árfekvés van.

Én 85-ért csináltattam egyedit.

2019. júl. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3: A Jyskben 25. De azt végképp lehet használtan is venni, inkább az ágy a személyes, intim holmi.

Különben meg össze is kell szerelni. Ezért is szeretek inkább használtan venni.

2019. júl. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok asztalos kolléga arra hívatkozik, hogy mi minőségibb bútort gyártunk, mint a jysk, ikea stb stb...

Nos azért mert mi kb csak 18mm vastag anyagból dolgozunk, az említett áruházak meg vegyítik ezeket, excenteres csavarokat használnak ragasztás helyett, szerintem ettől még nem marad el minőségben a mienktől... És az áraikkal nem tudunk versenyezni...

Nálam a minőségi bútor a fánál kezdődik, azzal is szeretek igazán dolgozni.

2019. júl. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!