Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Honvédség ténylegesen csak...

A Honvédség ténylegesen csak kb.8000 emberből áll, akik nem valami asztal mögött üldögélnek?

Figyelt kérdés
[link]
2019. aug. 28. 17:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%

A 7:1 arány sem helyes ha elkezdjuk szorozgatni.

Mivel ugyanaz a 7 ember fogja felszerelni a masodik lövészt is. A harmadikat is. A századikat is.

Na de nem csak asztal letezik. Logisztikai alakulat vagyunk, raktaros, szakacs, sofor, radios, karbantarto, stb is van nalunk, aki se nem irodista, se nem gyakorlatozik. Na ezt hogy matekozzatok ki?

2019. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%

"Mivel ugyanaz a 7 ember fogja felszerelni a masodik lövészt is. A harmadikat is. A századikat is."


Szerinted ugyanannyi ember kell 1 és?100 lövész ellátásához?! Ugyanannyi "gulyáságyú"? Ugyanannyi Rába(sofør) a szállításukhoz? Ugyanannyi EÜ-s? Ez most komoly?! Ezt tíz éve már alapkik-en elmagyarázták, ehhez nem kell hadelmélet, hogy az ember felfogja...

2019. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
52%

Pontosan tudom hogy hany ember kell, mert 13 eve ezt csinalom.

A 7:1 peldat probaltam leegyszerusitve magyarazni, de nyugodtan kotekedhetsz tovabb.

2019. aug. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Csinâlod, de (ezek szerint) nem érted. Mint annyi más szakaszvezetø (ez érthetø), vagy zászlós (ez szomorú), vagy pláne ørnagy, alezredes, de azt hagyjuk is... Írd be 'google'-be, hogy "tooth-to-combat ratio", és állíts be hozzá egy google translator-t.

De azért én is megpróbálom még egyszer, utoljára: 7 logisztikus lefed egy területet egy harcoló szd / zlj esetében is, de azt a 25 területet (ami a molinó kiosztástól a bérszámfejtésig minden beletartozik) 25-ször annyi ember fedi le.

2019. aug. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
*Tooth-to-Tail = T3R
2019. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Es te netan tapasztalatbol beszelsz vagy csak guglis adatokkal dobalozol?

Imadom az ilyen mindentudokat, hallod, holnap szolok a kikepzo taborba induloknak, a kulfoldi missziosoknak, de meg az amcsiknak is mikor legkozelebb itt jarnak, hogy mind hulyek, mindent rosszul tudnak, gugli a kiraly.

2019. aug. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem tegnap ültem már az iskolapadban, de ha egy ilyen egyszerû tényt nem fogok fel ott, a Katonai Logisztikát oktató prof. úgy kidob vizsgáról, hogy csak pislogok.

Alkalom adtán kopogj be a log. fønökötökhöz, és kérdezd meg errøl a fogalomról, biztosan szívesen mesél - én lassan feladom...

2019. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Jobb is lesz ha feladjuk.

A fonokom meg epp foglalt lesz , jovo heten mennek taborba, ahol nagyon nem a 7:1 arany lesz, hanem inkabb 1:2 a loveszek javara.

Biztos a mi tisztjeink rossz akademiat vegeztek.

2019. aug. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"mennek taborba, ahol nagyon nem a 7:1 arany lesz, hanem inkabb 1:2 a loveszek javara"


Bizonyára "rengeteg" (pl) pénzügyest visznek magukkal - akik nélkül azonban nem lenne ott a fizu a számlán 2.-án.


"Biztos a mi tisztjeink rossz akademiat vegeztek."

Nem, øk PONTOSAN azt tanulták, amit én is, úgyhogy mutasd meg ezt a beszélgetés AKÁRMELYIKÜKNEK, és látatlanban is biztos vagyok benne, hogy szívesen elmagyarázzák ezt neked.

2019. aug. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Egyetlen penzugyest sem visznek. Vagy senki mast akinek nem logisztika vagy harc a feladata.

A vegen meg az a gond, hogy en nem Magyarorszagon vagyok katona, az ittenieknek biztos nagyon furcsa lenne a 7:1 arany.

2019. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!