Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nőként a hadseregben lenne...

Nőként a hadseregben lenne lehetőségem ténylegesen beilleszkedni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 17. 02:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Igen. Sok nő van a Honvédségnél. Ma már Magyarországon nem igazán van katonaság. Olyan ez is mint a többi munkahely.
2014. aug. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Persze, gyere be nyugodtan. A tapasztalat is azt mutatja, hogy nulla tudással pillanat alatt rangban és beosztásban is feljebb kerülhetsz mint a 10-20 éve ott szolgáló katonák.
2014. aug. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igy van! Olyan ez mint a többi munkahely!

Igaz hogy reggelente a szrt is kiorditják belőled, és olyan fizikai megterhelésen mennek át az emberek alapkiképzésen amit te a büdös életbe nemtudsz elképzelni hiába kondizol 4 éve, de természetesen olyan ez mint a többi munkahely!

Katonaság sincs természetesen! Végülis nemrégen egy MMA versenyene leverték az NKE-HHKsok a TEK embereit de amúgy nincs katonaság.



Egyébként simán be lehet illeszkedni.

Amikor minden szrt együtt kell megcsinálnod a többiekkel, együtt szenvedsz velük, együtt nyomják a fejed a sárba velük, akkor hidd el nem az fog dönteni hogy te lány vagy-e vagy fiú, hanem az hogy voltál olyan kemény hogy kibírtad az egészet. És ez pedig elismerést vált ki a bajtársakból.

2014. aug. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok az ott történő eseményekkel és azzal, hogy milyen a foglalkoztatottsága és hétköznapja egy katonának csupán az érdekel, ahogy a kérdés is szólt, hogy a férfiak elfogadják-e teljes értékű társuknak a nőket vagy mindig másként fognak tekinteni rájuk?
2014. aug. 17. 11:58
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként sem rangban, sem beosztásban nem fogok feljebb kerülni, mint bárki más mert nem ku.válkodni akarok, hanem legénységi beosztásban a páncéltörőknél szolgálni. A fizikai felmérő pedig egyáltalán nem olyan kemény, hogy ne teljesíthetné bárki, aki egy kicsit foglalkozik a sporttal.
2014. aug. 17. 12:03
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendfokozat és nem rang.


"Fizikai felmérő egyáltalán nem olyan kemény"

Ha az alkalmasságira gondolsz az tényleg nem, ha a kiképzésre akkor majd rájössz ;). Addig szerintem semmit nemondj amíg nem csináltad végig.


"legénységi beosztásban a páncéltörőknél szolgálni."


Páncéltörőknél nem tudom hogy fogsz szolgálni, mivel ilyen fegyvernem nincs.

2014. aug. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon tájékozott lehetsz mert Tatán van Páncéltörő-rakétaosztály néven...
2014. aug. 17. 15:07
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsáss meg, igazad van! Úgy emlékeztem hogy ez már nem létezik.

Egyébként tájékozott vagyok köszönöm, de ezekszerint a tudásom még mindig nem 100%-os :)

2014. aug. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, senki sem tudhat mindent, ahogyan én sem de egyébként a nehézségre visszatérve szerintem ez relatív, hogy kinek mi számít nehéznek. Nem egy katona elmondásai alapján állítom, hogy nekem nem tűnik nehéznek fizikailag, esetleg csak lelkileg, aztán, majd ha ott leszek el tudom dönteni, hogy olyan-e amilyenre számítottam.
2014. aug. 17. 17:40
 10/12 BlackSword ***** válasza:
63%

Először is ne akarj harcoló egységbe menni... Nem nőnek való környék az... Még akkor sem ha nem egy vonatod lesz, hanem jónéhány bátyád... Ráadásul mit teszel, ha elfognak, főleg Afganisztánban, ahol a nőket szarba sem nézik a tálibok és a fundamentalisták???

Szerintem gondold át mégegyszer, és ha már mindenáron katona akarsz lenni, akkor válasz inkább nőiesebb beosztást, mint radaros, egészségügyes, logisztikai szervező... Itt inkább jobb egy nő, aki körültekintőbb, és van olyan fontos mint a szaracénok morzsolása...

2014. aug. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!