Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyire látom jól azt, hogy...

Mennyire látom jól azt, hogy a világ hadászati, gazdasági és egyéb történés szempontjából is olyan képet mutat, mint a két világháborút, főleg a második világháborút megelőzőek?

Figyelt kérdés
Néhány éve ezen gondolkodok és gondoltam most itt is megkérdezem,mert amikor barátaimtól és ismerőseimtől kérdeztem ezt,akkor ők is azt mondták,hogy sajnos jól látom ezeket a dolgokat és az a barátom aki nagyon jól ismeri az egész világ és a két világháború történetét azt mondta nekem,hogy nem az a kérdés,hogy ki fog-e törni,hanem hogy mikor és honnan fog elindulni és bevallom a hazámat Magyarországot vezető Orbán Viktor és "barátsága" az Oroszországot jelenleg vezető Putyin-nal az Amerikai Egyesült Államokat vezető Donald Trump,na meg az Orbán Viktornak eddig szimpatikus erősen szélsőjobb oldali Matteo Salvini és az ő hozzáállása a kisebbségekhez is a harmadik világháború kezdetének a kezdetét vetíti elém.

#világháború #III. világháború #harmadik #a harmadik világháború réme
2019. szept. 30. 02:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Mindenki látja hogy készül valami 2015 óta,ukrajnai háború pont mint a spanyol polgárháború.mindjárt itt az újabb gazdaságiválság migránsok az olaszoknál stb.
2019. szept. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A második világháború előtt is ott voltak a "Boldog Békeévek". Aztán jött a háború, és 50 millió ember halála.

Már Kant is megmondta: az emberiség természetes állapota a harc, a békét meg kell "szerezni". Ha igaza volt, akkor bizony várható újabb konfliktus.

2019. szept. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
96%

Atomfegyvereink vannak, nem lesz több világháború. A népszerű közhellyel ellentétben a történelem nem ismétli önmagát. A második világháborút megelőzően katonai hellegű diktatúrák kerültek hatalomra, manapság ez egyik nagyhatalomra se jellemző.


(Ettől persze még lehetnek népirtások, polgárháborúk, kisebb nemzetközi konfliktusok.)

2019. szept. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Jól látod. Atomháború NEM lesz, mert még a leghülyébb politikusok is megértették, hogy abban senki nem nyerhet.

És a háború akkor fog kirobbanni, ha a nagyhatalmak nem tudnak dűlőre jutni valami gazdasági, területi követelőzésen. Plusz a komplett népek ide-oda vándorlása sem a békét erősíti.

2019. szept. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Amire egyébként nem gondoltál az az, hogy a globalizáció hatására baromira nem érdeke sem az oroszoknak sem az amcsiknak egy háború.


Ha az oroszok miatt kitörne egy minden külföldivel megszakítaná a kapcsolatát európában kb ahova földgázt importál sok más cikket exportál.


Gazdaságilag baromi gyorsan összeomlana mert jelenleg a világ nem arra van berendezkedve hogy önellátó legyen.


Kicsiben:

MO-nak ha nem lennének gazdasági partnerei kuka lenne mindenben kivéve a Mezőgazdaság.

Enni inni tudnánk, közlekedni, gyártani nem ami hatására baromi gyorsan már enni sem tudnánk ha csak a városi programozók nem mennek ki a földekre aratni aratógépek hiányában.

2019. szept. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kezdünk már sokan lenni, és ki tudja hogy hogyan fogják ezt a vezetők orvosolni?
2019. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddig érkezett és láthatóan jól,alaposan átgondolt válaszokat és remélem lesznek még akik hasonlóan átgondolva megírják a válaszaikat.


Egyébként azzal én is tisztában vagyok,ahogy már több helyen is olvastam ezzel a témával kapcsolatban,hogy a mai atombombával rendelkező országok miatt is ha még is beindulna a harmadik világháború,akkor az nagy eséllyel az emberiség nagyobb részének a végét jelentené és amellett a világ földrajzilag is alaposan megváltozna és így az országok területe is a többi dolog mellett.

2019. szept. 30. 14:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Atomháború nem lesz, de ettől még másféle háború LEHET. És lesz is. Amíg két ember él a Földön, MINDIG lesz háború.
2019. szept. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen,ez így sajnos igaz,de szerintem azért is kell hogy beszéljünk erről,hogy amikor megtörténik ne lepődjünk meg,mert abból az emberekre jellemző tömeghisztériák miatt sokkal több baleset és halálok is lehetnek,mint a hisztéria nélkül :'-(.
2019. szept. 30. 16:34
 10/14 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
Ne ijedj meg, de Magyarország jelenleg is hadban áll és háborúzik Afganisztánban, csak épp nincs általános sorozás.
2019. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!