Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nagyon szeretem a hazámat, de...

Nagyon szeretem a hazámat, de látom, hogy nyugatabbra sokkal jobban élnek. Van jó szakmám is. Menjek, vagy ne?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 22:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
52%
menj igen, sokkal jobban fogsz keresni
2010. júl. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
59%

Ha van lehetőséged akkor menj.Hiába szereted a hazádat(én is szeretem),hisz láthatod,hogy ő nem szeret minket.A te életed az elsődleges szempont.

(De ezt miért a hadsereg,hadvezetés témába írtad?)

2010. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
52%

Hát ezt úgy hívják brain drain (agyelszívás).

A sok elmés ember kimegy külföldre és a sok hülye embert meg itt úgy irányítják ahogy akarják.

Egy ország csak lejjebb süllyed ha elveszíti a lojális értelmiségét, szóval szerintem ha magadat normális értelmes embernek tartod jobb ha maradsz és próbálsz tenni te is valamit, nem pedig elmenekülni.

2010. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
55%
Simán menj, ha kezembe nyomnák a repjegyet, már csomagolnék is...
2010. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
39%
Semmiképp. Hogy néznél ezek után a többi magyar ember szemébe?
2010. júl. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
22:18-nak!mert sírok folyamatosan,a franccba,nem tudom ,hogy mi történt velem!furcsa látomásaim vannak!,és szerintem sokmindenkinek.A háború pl. miért nem intézhető el ugy ,hogy a szomszédasszonyom beszól,és én visszaszolok neki?miért kell gerjeszteni a konfliktust!
2010. júl. 17. 22:37
 7/35 anonim ***** válasza:
75%
Én egy pár hónapot dolgoztam kint Németországban, és őszintén megmondva, ha lenne rá lehetőségem, és nyelvi szinten is jobban állnék, simán kimennék. Én is nagyon szeretem Magyarországot, hiszen minden ideköt, tényleg minden. Viszont kint valahogy fellélegzik az ember, nem tudom miért, de így van. Teljesen más a közhangulat, az emberek kedvesek, segítőkészek, nyugalom van, nem félnek, hogy na most betör-e valaki vagy ellopnak-e valamit (legalábbis ahol mi voltunk), nem csak a magasabb fizetésről van szó ám.. Na mindegy, nem tudom megmagyarázni, de én mennék.
2010. júl. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%
Menj, max később majd visszajössz. Lehetetlen egy itthoni átlagfizetésből lakást, autót venni, családot alapítani, eltartani, gyerekeket vállalni, közben ugye nyaralni minden évben... menj ki, keress pénzt, visszajönni bármikor vissza tudsz
2010. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Ugyse megyek sehova,mert szeretek itt lenni,és élni Sopronba. De aggaszt,hogy az osztrákok miatt felemelték az árakat az üzletek!
2010. júl. 17. 22:49
 10/35 anonim ***** válasza:
63%
Én tudod, mit tennék, ha lesz lehetőségem? (most még nincs, de hiszem, hogy lesz) Én kimennék, tapasztalatokat és tőkét gyűjtenék, és mindezzel együtt hazajönnék, hazahoznám a tőkét és a tapasztalatokat, és itt megalapoznék a szakmában valami olyant, amit nem dobhatnak félre, és amivel lehet valami jobbat elindítani. És ezt is fogom tenni, amint lesz lehetőségem. Viszont ha itthon a tehetségeket elzavarják (márpedig ezt teszik, a találmányokat nem engedik szabadalmaztatni, nagynéném Svédországból hozott haza egy tetra pack márkajelzésű találmányt, tuti, hogy azt is magyar találta ki, de Svédországban tudta szabadalmaztatni), a tehetségek nem engedhetik meg maguknak, hogy bajban hagyják az embereket, a tehetségeknek küldetésük van, de hogy végig is lehessen vinni, azt bizonyítani kell, hogy megteszünk mindent, hogy sikerüljön, ha itthon nem tudunk elindulni, máshol kell, és ha itthon majd látják a hasznunkat, úgyis "visszavásárolnak".
2010. júl. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!