Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A katonák vagy a rendőrök...

A katonák vagy a rendőrök dolgoznak többet egy nap az adott szolgálatban, legyen az 12,24 órás vagy hivatali munkaidő?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 08:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen a rendőrök. A rendőrnek van valós feladata, a katonának már nincs.
2010. júl. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A rendőr ténylegesen dolgozik, a katona edzésben tartja magát, gyakorlatozik. Nem örülnék, ha a katonáknak valóban lenne "éles" feladatuk.
2010. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jól látom akkor én is a dolgot, de akkor nem értem, hogy miért vannak felháborodva a katonák, amikor a szemükbe mondják, hogy nem csinálnak sokat. Hál Istennek ugyan.
2010. júl. 21. 11:12
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen a katonák. A rendőr csak vakarja a farkát és kijár éjjel aludni a szolgálati autóban a Benka Gyula utcai temetőbe. Ha meg bejentesz valamit széttárják a karjuk, hogy most akkor mi legyen.
2010. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Értem, és akkor mi a feladata a katonának egész nap? Milyen feladatokat lát el?

Hozzáteszem én is aludnék a fáradtságtól, ha egész nap kihajtották a belemet, és még enni sem tudtam. A férjem múltkor alvás nélkül húzott le a 24 órás szolgálatában 27 órát (pedig járna a pihenőidő, és ez nem ritka eset.

2010. júl. 21. 12:04
 6/14 vzs ***** válasza:
82%

A katonák is látnak el 24 órás szolgálati feladatokat is, mint pl épületügyelet, tűzriadó-vontató, katonai rendész járőr... stb


Ezen kívül a napi feladatok közé tartozik a reggeli testedzés, kiképzési foglalkozások.

Esetenként a napirend teljesen más, pl gyakorlaton, ahol szintén nem nagyon beszélhetünk 8 órás munkaidőről. (előfordul, hogy 2-3 napot is úgy töltessz el, hogy érdemi pihenőidő nincs benne... egy sáros lyukban alvást nem lehet pihentetőnek nevezni sztem)


Szóval a helyes megfogalmazás: szerintem dolgozik annyit a katona, mint a rendőr, csak a rendőr mindezt az állampolgárok szeme láttára hajtja végre, míg a katonák egy zárt területen (laktanya, lőtér, gyaktér,...), tehát nincsenek szem előtt. Azonban, ha gond van, (pl árvíz) a katona ugyan úgy ott van, mint a rendőr vagy bárki más.


Demokráciákban "luxus" egy hadsereg fenntartása mindaddig, amíg valós szükséghelyzet nincs, ezt elismerem. Ezért lehet úgy tekinteni rá, mint egy "biztosításra". A lakás-, élet-, autóbiztosításodnak sincs haszna, amíg károd nem származik.


Remélem sikerült egy kis vitaindítót írnom, érdekel mások véleménye ezzel kapcsolatban! :)

2010. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

Akkor is azt tartom, hogy a rendőr sokkal többet dolgozik. Nem degradálás a célom. Ha nincs igazam, akkor cáfoljatok meg.

2010. júl. 21. 14:34
 8/14 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel a pék sokkal többet dolgozik mint a bolti eladó. A jegyző sokkal kevesebbet dolgozik mint egy főelőadó.
2010. júl. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Tény és való, de olvasva a kérdéseket, néhány katona kikéri magának, hogyha azt mondják róluk,hogy tengnek-lengnek. És azzal jönnek, hogy ők Irakban meg Afganisztánban voltak. Becsülöm őket ezért, mert ki az aki ezt bevállalja, hogy kockáztatja az életét? Ritka kincs.

De mit csinál akkor amikor nincs Irakban és Afganisztánban. Miről szól egy napja ma Magyarországon,ahol nincs veszélyhelyzet.

2010. júl. 21. 17:40
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A párom vezető beosztásban van. Reggel elmegy, jelentést tesz, irányít, szerel, fogalmaz, beszerez, kommunikál nem csak magyarokkal, ergo dolgozik, aztán hazajön.
2010. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!