Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehet főiskolai végzettség...

Lehet főiskolai végzettség nélkül tiszt valaki?

Figyelt kérdés

Ma Magyarországon lehet valakiből tiszt főiskola, illetve "altiszt" ( tiszthelyettes ) altiszti iskola nélkül?

Mi a legmagasabb elérhető rendfokozat egy átlagos, középfokú végzettséggel rendelkező személynek?

Illetve a zászlós minek számít: tiszt vagy altiszt?


2020. jan. 5. 22:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Törzsőrmester, főtörzsőrmester. A zászlós altiszt.
2020. jan. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Lehet! Anno sorkatonaságból továbszolgálóként őrvezetőből elérték nyugdijig a hadnagyi főhadnagyi rangot is sokan, akár 8 osztállyal is. Egy főiskoláról jelenleg min hadnagyként szabadul ki, tehát könyebb. Volt még a KET, ahol 8 osztály után 4 év alatt érettségit és főiskolát is adott egy bunkónak. Ebből is volt jócskán...
2020. jan. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Anno a sorkatonaságból lehetett, azonban már a 80-as évek végén megszűnt ez a lehetőség.

Tisztnek főiskola, vagy egyetem kell.

2020. jan. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

A 2#-es egy exkomcsi idióta aki nemtudja hogy mi van napjainkban. nefoglalkozz vele.


Csak fősulival lehetsz tiszt.

2020. jan. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

"A 2#-es egy exkomcsi idióta aki nemtudja hogy mi van napjainkban"


Ne keverj anyáddal! Én nem voltam kommunista sem de orbánista sem vagyok, viszont 1990-ben mikor szereltem le sorállományú őrmesterként(bizony-bizony le lehetett így szerelni) akkor két kézzel fogdosták a továbbszolgálókat, és egy bunkó kőművesből akár így lehetett főhadnagy vagy százados is, ha átment a rendőrséghez akkor mégegy csillag. Nem kevés rendőr őrnagy kezdte sorállományból továbbszolgáló őrvezetőként. Ha van annyi agyad, hogy a kérdést értelmezd, "Lehet főiskolai végzettség nélkül tiszt valaki?" Lehet! Mert nem mind nyugdíjas még!

2020. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

90-ben szereltél le. = Full exkomcsi vagy.


A srác valószinüleg nem azt kérdezte hogy 30 évvel ezelőtt mikor még gondolatban sem volt lehetett e valaki tiszt, hanem azt hogy most lehet-e az.


De akkor menj már át másik kérdésekhez és ha valaki megkérdezi Milyen nagy MO hadereje írd már oda hogy 100.000+ fő. Köszi.

2020. jan. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

"Lehet-e -> Jelenidő -> napjainkban."


Láttad te ezt a megfogalmazást a kérdéseben, hogy MOST? A lehet e kérdésre a válasz az volt, hogy lehet, hisz a rendőri felsővezetés ilyen. Látszik, hogy nem vagy normális, mert szerinted kommunista az a 5 millió fiatal akit elvittek a faxomba katonának anno?

2020. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Lehet-e -> Jelen idő. Nem kell hozzá a MOST jelző.


Kommunistaként ilyen nemtanitottak? :O


Tudtommal mellesleg ez egy hadsereg kategória nem rendőrség.


Továbbra is irreleváns amit írkálsz vöröscsillagos barátom.

2020. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Látom nem vagy teljesen normális, ezért felesleges, hogy észt adjak az agyadba. Gondolom a gyógypedagógián hallottad, hogy aki volt katona az kommunista, de nagyobb öröm soha ne érjen az életben, mint tápláld ezt a hitedet, te szerencsétlen torzszülött diszlexiás elmebeteg:)
2020. jan. 9. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy kettőnk közül te használsz rondábbnál rondább jelzőket nem én.


Amely külső szemlélőnek pont azt a látszatot kelti hogy kettőnk közül te nem jártad ki a nyócat báttya.


Csal olvasd vissza kettőnk beszélgetését barátom.

Aki egy vitát úgy próbál megnyerni hogy a másikat ilyen-olyan jelzőkkel illeti, az már akkor elvesztette a vitát amikor az elkezdődött.


De sebaj. Gondolom a Kádár rendszer ennyire tanitott meg. Nem baj az. Majd kihuny egyszer a vöröcsillag a szemedből.

2020. jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!