Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha középfokú végzettségem...

Ha középfokú végzettségem van, akkor egyből őrmesteri rangot kapok, ha belépek a seregbe?

Figyelt kérdés

Nézegettem a Magyar Honvédség honlapján a rangokat és a hozzájuk szükséges iskolai végzettséget.


[link]


Gondolom nem jól értelmezem, hogy kiképzés után egyből őrmesteri rangra emelnének, mert van egy érettségim.

Hogyan működik ez pontosan, mennyi időt kell eltölteni, hogy előrébb juthassak.

Ha pl: felsőfokú végzettségem van a civil szférából akkor gondolom nem ér annyit, mintha katonai végzettség lenne.

Viszont ha belegondolunk biztos, hogy nem kell fél éveket eltölteni minden rendfokozaton, mert 80 évesen se lenne Vezérezredes az emberből.

Várom a válaszokat!



2014. szept. 3. 17:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%

Nem. Miért kapnál? És honnan vetted ezt a marhaságot? Voltál te egyáltalán katona? Honvédi rendfokozatot kapsz és kiképzendő tábori latrinapucoló beosztást.

Olyan meg, hogy rang ott nem létezik.

2014. szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%

"Viszont ha belegondolunk biztos, hogy nem kell fél éveket eltölteni minden rendfokozaton"


Ez így igaz. Kb három évente fognak előléptetni, ha nagyon nem cseszel el semmit. Kis szerencsével az első rendfokozatod az őrvezető már egy év után is meg lehet.

2014. szept. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%

Hát ezt kicsit benézted.

Ha felszerelsz honvéd leszel. Ha normálisan teszed a dolgod előrébb juthatsz. Ha nincs érettségid max szakaszvezető lehetsz és amig katona vagy nem juthatsz tovább. Ha érettségid van akkor idővel akár tiszthelyettes vagy zászlós is lehetsz (őrmester , törzsőrmester, főtörzsőrmester, zászlós, törzszászlós).

Minden rendfokozatnak van minimális várakozási ideje,(minimum annyit el kel tölteni benne, hogy előrébb lépj).

Mellesleg a normál előmenetel csak alezredesig működik. Utána már nem léptetnek elő "várakozási idő szerint"

2014. szept. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
81%
Persze. Én egy év kőkemény szolgálat (133 fegyveres a délszláv háború idején lőszerraktárban) után érettségivel, hivatásos személy teher + nehézpót jogsival, gépész szakmával honvédként szereltem le, a hozzád hasonló mitugrászok aki életében még fegyvert sem fogott őrmesterként fognak kezdeni egy szál kopasz érettségivel mindennemű egyéb ismeret nélkül. Ez teljesen hihető..
2014. szept. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
73%

Öcsém szerintem gyorsan tüzeld be a középszintű kettesekkel tarkított érettségi bizonyítványod!


Te még ahhoz is hülye vagy, hogy egy szimpla táblázatot értelmezz, holott feketén fehéren leírja, hogy a melyik rendfokozatnak mi a minimális követelménye!


közkatona (így kezdesz te, mint kopasz semmirekellő)

őrvezető

tizedes

szakaszvezető


Eddig kell minimum 8 általános iskolai végzettség


őrmester

törzsőrmester

főtörzsőrmester

zászlós

törzszászlós


Eddig kell minimum középfokú végzettség (érettségi).


Namármost a táblázat nem azt mutatja, hogy mi az a minimális rendfokozat amit megkapsz, hanem hogy adott rendfokozathoz, mi a minimális elvárás. Tehát ahhoz hogy eleve kopasz rüszü lehess, már kell 8 általános. Vágod?

ÉS akkor még fóka indítókulcsod nem lesz, csak kézi felmosóronggyal súrolhatsz térdelve!

2014. szept. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
55%

Gyere csak kopterkám, máris tiéd a vizes blokk.



Tóth őrvezető

2014. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
38%
Úristen! Ez mennyire kopasz!
2014. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 homo ludensz ***** válasza:
91%
Szerintem sem úgy működik a dolog mint ahogyan a kérdező elgondolta. Vigaszul elmondom hogy régen sem úgy működött hogy feldobtak egy marék krumplivirágot és akire esett abból tisztes lett.3 hónap alapkiképzés majd 5 hónap tisztesiskola és minden év aug.20-án tisztesavatás. Azért 8 hónap alatt érettségivel vagy anélkül megtanultál legalább katonának kinézni és ekkor rád bíztak egy rajt. Találkoztam őrmesterrel aki szakaszparancsnoki beosztásban volt természetesen hivatásosként és volt elképzelése a katonaságról. Akármit feltűzhet valaki rendfokozat jelzésként attól még nem lesz hadra foghatóbb.
2014. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Igazatok van nem voltam katona, most fejezem be tanulmányaimat és fogalmam sincs az egészről.

Azt gondolván, hogy a válaszolók érett felnőttek értetlenül állok a szükségtelenül bunkó módon előadott válaszaik előtt, tisztelet a kivételnek.

2014. szept. 3. 19:43
 10/34 anonim ***** válasza:
8%

'Igazatok van nem voltam katona' ===> 'értetlenül állok a szükségtelenül bunkó módon előadott válaszaik előtt,'


Ez teljes egészében egymásból következik, kopasz!

2014. szept. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!