Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A honvédségnél dolgozó szerelő...

A honvédségnél dolgozó szerelő is hadra fogható?

Figyelt kérdés
Elmennék szerelőnek, csak attól tartok hogy misszióba küldenek és én nem szeretnék távol lenni az otthontól semennyit, nem tudom hogy ezt meg lehetne-e velük beszélni felvételkor vagy hogy működik?

2020. jan. 20. 07:18
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Nem. Dehogy.

Múlthéten is elmaradt egy nemzetközi gyakorlat, mert 3 honvédnek fájt a feje, kettő meg fáradt volt. A szakaszvezetőnek születésnapja volt, a hadnagynak meg nem ment oviba a gyereke. Ezeket mind-mind figyelembe veszik. Ezért sincsenek gyakran kiképzések, nehéz összehangolni több száz embert, hogy mindenkinek jó legyen.

Ugye parancsolni meg nem lehet.

Felvételin ezeket elmondhatod, de maguktól is szokták kérdezni. Azt is, hogy hogyan szereted a tejbegrízt vacsorára, mikorra kéred a reggeli ébresztőt stb..

2020. jan. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen szerelőnek?

Honvédségnél korábban civil aklamazottak voltak a szerelők.

Külszolgálatra, misszióba többnyire pályázni szoktak.

Ha honvédségi állományba vesznek és külföldön feltétlen szügség van "szerelőre" -amire nem pályázott senki- kötelezhetnek rá.

2020. jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló kapott egy negatív értékelést, mert a tárgytól nagyon eltért és a válaszával sajnos csak a sorok gyarapodtak, érdemleges dolog nem volt benne, köszi azért a semmit, neked is szép napot🙂


Masodik: kérdezed hogy milyen szerelőnek; A G-Merciket, BTR-eket és az összes járművet karban kell tartani valakinek, a szakmám autószerelő és gondoltam megpályázom az állást. Ismerősöm bent dolgozik majd megkérdezem, köszi.

2020. jan. 20. 12:26
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 Hát pedig az első válaszolónak igaza van.

Ha a honvédség alkalmazottja leszel akkor ott ők szabják meg a feltételeket, ha állományba is kerülsz, akkor meg ők döntenek arról hol végezd a munkádat.

Ha szimplán szerelőként egy civil alkalmazott leszel akkor meg benne lesz a szerződésedben minden feltétel és ha nem akarsz menni a sereggel, akkor nem írsz alá ilyet és kész.

Ha a kérdésed arra irányul, hogy "hadra fogható" vagy-e szerelőként, akkor a válasz hogy igen. Ha hadiállapot lenne és megindulna a besorozás, akkor téged szerelőként éppen úgy bevinnének, mint engem vegyészként vagy a sógoromat közgazdászként. És totál mindegy lenne hogy hol dolgozunk éppen.

Ha nem akarsz misszióba menni akkor ne legyél katona (meg misszionárius) vagy ne írj alá olyan szerződést ami elrendelné hogy szerelőként menned kellene a csapattal.

A honvédségnél dolgozó könyvelőt sem viszik magukkal csak úgy.

Konkrétumot csakis a felvételnél tudnak mondani, hogy mire keresnek embert - milyen munkakörre, feladatra és hová.

2020. jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas választ, ki is ragadtam a lényeget belőle :) Szép napot, üdv.
2020. jan. 20. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!