Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mikor raktak légvédelmi...

Mikor raktak légvédelmi géppuskákat először tankokra?

Figyelt kérdés
Az első-második világháborús harckocsikban a jármű testébe voltak beépítve géppuskák, mikor helyezték el őket a torony tetején?

2020. jan. 28. 15:46
 1/5 LazyJones ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, a 2.VH közepe környékén, amikor a repülők hatékonyabbá kezdtek válni a harckocsikkal szemben. Később egy ideig megint mellőzték őket, mivel harci repülőkkel szemben kevéssé voltak hatékonyak, de idővel megint visszaszerelték őket, még később, a sugárhajtóműves repülők megjelenésével megint csökkenni kezdett a használatuk, bár puhább célpontok, valamint élőerő ellen továbbra is hasznos maradt.
2020. jan. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aha, de én úgy tudom, ma is használják őket kisebb helikopterek ellen.
2020. jan. 28. 15:59
 3/5 LazyJones ***** válasza:
100%
Nyilván használják arra, amire lehet, de manapság a támadó helikopterek erősen előnyben vannak, többsége még az előtt ki tudja lőni a tankokat, mielőtt a géppuska/gépágyú lőtávolságába kellene mennie. Plusz a modern hadseregekben a páncélosok mellé beosztanak direkt légvédelemre kifejlesztett harcjárműveket, amik megint csak csökkentik a tankokra szerelt gépfegyverek szerepét - persze, ha szükség van rá, nyilván használják azok, akiknek van.
2020. jan. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mopat ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, a T-26 harckocsikon már megjelent. Az 1936-os és 38-as modellen már gyakran előfordult, de a késői 33-as modellen is lehetett látni. Spanyol polgárháborús és japán-kínai háborús képeken látni. Érdekes módon, 1941-re már inkább eltűnt, esetleg az állványa van meg De a korabeli BT-7 és T-35 is használta ezt a P-40 jelzésű fegyverrendszert.

Majd az IS-2 és ISU-122/152 esetében jelenik meg újra a gyárilag felszerelhető légvédelmi géppuska, de az már 1944.

Angol oldalon a Lakeman AA állványt lehetett tankokra szerelni, ami egy Bren könnyű géppuskát tarthatott. Az észak-afrikai harcokban már megjelent, itt éppen egy Matildán tesztelik 1941-ben.

[link]

2020. jan. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, annyi kitétellel, hogy a T-26 ra és a BT harckocsira szerelt géppuska még nem kimondottan légvédelmi céllal lett a toronyra helyezve, sőt még a Sherman sem egy terveződött. Az Isz-2-re szerelt 12,7 mm-t már ilyen megfontolásból tették fel.
2020. jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!